„Sostų karai“ Alytaus miesto savivaldybėje tęsiasi: iš pareigų atleista administracijos direktoriaus pavaduotoja

Postą palieka Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė. Tokį sprendimą priėmė antradienį posėdžiavusi savivaldybės taryba. Tiksliau – 14 jos narių, mat tiek beliko tvirtinti slapto balsavimo biuletenio ir dalyvavo balsavime dėl jos atleidimo iš pareigų.

Liepos mėnesį suformuotai naujai valdančiajai daugumai nepriklausantys tarybos nariai paliko posėdžių salę pareiškę, kad balsavime nedalyvaus. „Tegul miestas ir žmonės pamato, kas balsuoja ir kas toji dauguma“, – replikavo išeidami.

Tačiau likusių joje balsų pakako tiek balsavimo biuleteniui patvirtinti, tiek S. Peštenienei atleisti. Jiems įtakos neturėjo posėdžio metu tribūnoje jos stoję ginti alytiškiai ar mažumos frakcijų atstovai, reikšmingas nebuvo ir mero Vytauto Grigaravičiaus pasisakymas, jog administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbo gerai, yra kompetentinga, jis jai neturintis jokių priekaištų.

Po posėdžio portalo dzukijosveidas.lt kalbintas tarybos opozicinės socialdemokratų frakcijos atstovas Nerijus Cesiulis sakė, jog palikdami salę jie siekė parodyti, jog nepritaria, kad žmogus apie savo atleidimą iš darbo sužino internete. „Dar vienas dalykas, Silvijai Peštenienei net nebuvo leista pasisakyti posėdžio metu. Dvylika metų esu taryboje, tačiau nieko panašaus neteko matyti“, – kalbėjo tarybos narys.

Pasak jo, dabartinė Alytaus miesto politinė situacija yra labai prasta, dauguma yra trapi, vos 14 tarybos narių joje. Jos nestabilumas dar labiau pasimatys metų pabaigoje, kuomet bus svarstomi biudžeto ir įvairūs strateginiai klausimai.

S. Peštenienės kėdė klibėti pradėjo po to, kai iš valdančiosios daugumos pasitraukė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija. Konservatorių gretoms priklausanti S. Peštenienė administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbo politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu. Nebeliko konservatorių tarybos naujosios daugumos gretose – nebeliko ir politinio pasitikėjimo S. Pešteniene.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos taryboje pirmininkas Povilas Labukas sako suprantantis, kad S. Peštenienės atleidimas nukreiptas prieš juos, konservatorius, kurie nepakluso ir neprisijungė prie naujosios daugumos.

„Labai gaila, kad tokiu sprendimu buvo pakenkta ne mums, taryboms nariams, bet buvo susidorota su konkrečiu darbuotoju, tuo, kuris nebuvo abejingas savo darbui, kuri dirbo daug ir nuoširdžiai. Dar vienas dalykas – Silvija atleista be jokios priežasties“, – sakė P. Labukas.

Anot jo, dar prieš posėdį jai buvo spasiūlyta sustabdyti savo narystę partijoje ir taip išsaugoti postą. „Pasiūlyti žmogui atsisakyti savo vertybių – didžiulis smūgis ir milžiniška nepagarba. Kita vertus, kiek tu pats turi savęs negerbti, kad tai siūlytum. Daugumoje yra keli asmenys, kurie deklaruoja tam tikras vertybes ir principus, jais griežtai vadovaujasi gyvenime, tačiau labai gaila, kad šiame balsavime jos buvo sulaužytos“, – skalbėjo P. Labukas.

Po posėdžio pati S. Peštienienė buvo rami, pakalbinta sakė, jog išeina su viltimi, jog kolegos tęs pradėtus darbus. Paklausta apie tolimesnę veiklą moteris užsiminė, jog turinti keletą pasiūlymų, tačiau nieko konkretaus nėra nusprendusi.

Pareigų S. Peštenienė neteks jau nuo trečiadienio, rugsėjo 19 dienos. Jai bus išmokėta „piniginė kompensacija už 24,21 nepanaudotų kasmetinių atostogų ir darbo užmokestis už faktiškai dirbtą laiką atleidimo dienai“. Ji buvo atsakinga už Civilinės metrikacijos, Kultūros, Sporto ir rekreacijos, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos, Viešųjų ryšių skyrių ir savivaldybės gydytojos darbą.

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Vienas komentaras apie “„Sostų karai“ Alytaus miesto savivaldybėje tęsiasi: iš pareigų atleista administracijos direktoriaus pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *