Alytiškiai gali balsuoti už idėjas, ko reikia miestui

Rotušės aikštės fontano rekonstrukcija, „Alytus myliu“ riboženkliai, koncertinė erdvė Miesto sode, Jotvingių pilies gynybiniai vartai, Dainų slėnio atgaivinimas, čiuožykla Dailidės ežerėlyje, šios ir kitos alytiškių vizijos gali virsti realybe, jeigu balsuosite už alytiškių iniciatyvas.

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio gyventojai patys gali nuspręsti, ko reikia miestui. Kiekvienas alytiškis nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, iki liepos 6 d. gali balsuoti už pateiktus projektus, skirtus Alytaus viešosioms erdvėms gerinti. Daugiausia balsų surinkusios iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Balsuoti galima vieną kartą už ne daugiau kaip 5 sąrašo projektus, nurodant savo vardą, pavardę, asmens kodą ir adresą. „Asmens duomenys naudojami vieninteliu tikslu – balsavimo saugumui užtikrinti. Svarstėme, ar nereikėtų apsiriboti tik gimimo data, tačiau bet kurio iš mūsų vardą, pavardę ir gimimo datą žino didelis būrys žmonių, ir bet kuris iš jų galėtų balsuoti kito vardu.

Tuo metu pagal asmens kodą patikrinsime, ar toks asmuo egzistuoja, ar jam yra šešiolika metų, ar jis yra alytiškis ir kiek kartų balsavo. Tikrai nematau grėsmės asmens kodą atskleisti savivaldybei, nes savivaldybė ir taip tuos duomenis turi – jį nurodyti reikia tik tam, kad būtume tikri, kad balsuoja tikrai tas žmogus, kuriam priklauso“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Ramanauskienė.

Susipažinkite su pateiktomis iniciatyvomis.

Mažos apimties projektai iki 50 tūkst. eurų vertės:

 1. Patogus paplūdimio tinklinis (pavėsinės, persirengimo kabinų, dviračių stovų, medinių laiptų į dviračių taką įrengimas prie paplūdimio tinklinio aikštelės šalia Dailidės ežerėlio)
 2. Idealios paplūdimio tinklinio aikštelės 24/7 (vandens surinkimo sistemos, atitvarų, apšvietimo, stebėjimo kamerų įrengimas prie paplūdimio tinklinio aikštelės šalia Dailidės ežerėlio)
 3. Pėsčiųjų takas prie stadiono Naujojoje gatvėje
 4. „Jotvingių pilis“ – stacionarių medinių pilies vartų įrengimas Dainų slėnyje
 5. „Dainų slėnis – gyvas“ – suoliukų, laisvalaikio infrastruktūros Dainų slėnyje įrengimas
 6. Šaligatvio atkarpa tarp Ežerėlio ir Gedimino gatvių
 7. Treniruokliai miesto stadione
 8. Daugiafunkcė 8 x 16  m lietos gumos aikštelė laisvalaikio sporto šakoms ir vaikų kiemo žaidimams (Alytaus erdvėse: Rotušės a. / Miesto sode / aikštėje prie ASRC)
 9. Aktyvus laisvalaikis šeimai – laisvalaikio infrastruktūra Putinų mikrorajone
 10. Čiuožykla prie Didžiosios Dailidės

Didelės apimties projektai iki 150 tūkst. eurų vertės:

 1. Rotušės aikštės fontano rekonstrukcija
 2. „Alytus Myliu“ riboženklių įrengimas
 3. Dirbtinė laipiojimo uola prie Dailidės ežerėlio
 4. Miesto sodo koncertinės erdvės įrengimas
 5. Putinų turgelio aplinkos sutvarkymas

Balsuokite Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame Rotušės a. 4, Alytuje, pildydami balsavimo biuletenį arba elektroniniu būdu. Rezultatus skelbsime liepos 16 d. www.alytus.lt ir kitose žiniasklaidos priemonėse.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *