Teismas nusprendė, kiek milijonų „Litesko“ privalės grąžinti Alytui

Kauno apygardos teismas priėmė sprendimą ginče tarp Alytaus miesto savivaldybės ir šilumos tiekimo įmonės „Litesko“. Pastaroji Alytaus miestui privalo grąžinti šilumos ūkį ir daugiau nei 14,8 mln. Eur vertės turtą. Tiesa, 25 mln. Eur vertės „Litesko“ pastatyta biomasės jėgainė, kurią siekė susigrąžinti savivaldybė, vis dėlto lieka įmonei.

Teismas nusprendė, jog Alytaus miesto savivaldybės ir „Litesko“ šilumos ūkio nuomos sutartis buvo pratęsta neteisėtai, todėl 2001 metais perduotas turtas ir daugiau nei 14,8 mln. Eur vertės investicijos į šilumos ūkį turi būti grąžintos miestui. Tai turi būti padaryta per 30 dienų nuo sprendimo įsigaliojimo.

Savivaldybė iš šilumininkų reikalavo atlyginti maždaug 17,6 mln. Eur žalos už nepanaudotus ir parduotus apyvartinius taršos leidimus, pirktą mazutą bei žalą vartotojams, savo ruožtu „Litesko“ reikalavo maždaug 8 mln. Eur kompensacijos už atliktas investicijos, pagal neteisėta pripažintą nuomos pratęsimo sutartį.

Šilumos ūkio nuomos sutartis tarp Alytaus miesto savivaldybės ir „Litesko“ baigėsi 2016-ųjų birželį, tačiau įmonė nesutiko savivaldybei grąžinti šilumos ūkio. Pastaroji pernai kreipėsi į Kauno apygardos į teismą dėl žalos atlyginimo. „Litesko“ neliko „skolinga“ – teisme pateikė beveik 35 mln. eurų priešieškinį už investicijas ir pastatytą biojėgainę, tačiau teismas jį neskundžiama nutartimi atsisakė priimti.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.