Europos čempionate Lietuvos garbę gins trys Alytaus lankininkai

Po trijų atrankos varžybų Lietuvos lankininkų federacijos taryba nusprendė į Europos jaunimo šaudymo iš lanko čempionatą Graikijoje siųsti penkis Lietuvos sportininkus.

Birželio 26 – liepos 1 dienomis Europos jaunimo pirmenybėse, olimpinių lankų grupėje, varžysis Kristina Abramaitytė, Juliana Semionova, Paulina Ramanauskaitė, Dominykas Jančiukas bei Skirmantas Petronis. Sportininkus lydės treneriai Ugnius Timinskas ir Inga Timinskienė.

„ASRC-Žaliojo lanko“ klubo atstovė Kristina Abramaitytė užtikrintai laimėjo visus tris atrankos turnyrus. Pirmajame etape ji surinko net 591 tašką ir antroje vietoje likusią J. Semionovą (LSK) aplenkė 54 taškais.

„Nežinau, ar buvo lengva nugalėti visuose trijuose etapuose, bet treniruotės duoda savo. Šiais metais žiemos sezonas buvo nekoks, bet tai padėjo viską pamatyti kitomis akimis. Treniruotės ir išsikelti tikslai padėjo grįžti atgal ant kojų, o aukštesni rezultatai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Nors tobulėti dar tikrai yra kur“, – kalbėjo K. Abramaitytė. –

Atstovauti Lietuvai Europos jaunimo čempionate yra garbė, bet tuo pačiu ir atsakomybė. Iškelti lūkesčiai kelia šiokį tokį stresą, nes nesinori nieko nuvilti. Pati stengiuosi tai priimti kaip progą išmokti kažką naujo, įgyti naujos patirties, kuri padės toliau tobulėti”.

Vaikinų atrankos varžybose du etapus laimėjo S. Petronis (KSA), vieną – D. Jančiukas („ASRC-Žaliasis lankas“). Geriausią rezultatą pasiekė D. Jančiukas. Jis antrajame etape surinko 592 taškus.

„Turėjau nemažai vilčių, kad pateksiu į rinktinę. Konkurencija nebuvo didelė, bet atsipalaiduoti negalėjau. Teko pasistengti ir paplušėti treniruotėse. Pats savo rezultatus vertinu vidutiniškai ir jais nesidžiaugiu. Matyt, dar daugiau laiko reikia praleisti treniruotėse. Žinoma, galimybė dalyvauti Europos jaunimo čempionato pridėjo motyvacijos ir noro jame parodyti kuo aukštesnį rezultatą“, – teigė D. Jančiukas.

Lietuvos rinktinės trenerė I. Timinskienė atrankos rezultatus vertina dviprasmiškai.

„Bendras rezultatų vidurkis yra ganėtinai žemas, tačiau tiek Kristina, tiek Dominykas viename iš etapų parodė, kad gali pasiekti gana aukštus rezultatus. Žinau, kad ir tie rezultatai nėra jų riba. P. Ramanauskaitė atsistatinėja po šaudymui trukdančių traumų, tad jos rezultatai tikrai dar kils“, – svarstė trenerė.

I. Timinskienė pabrėžė, kad Europos jaunimo čempionate Graikijoje svarbiausia bus įgyti naudingos patirties.

„Tiek Paulinai, tiek Dominykui tai bus pirmosios tokio rango varžybos, todėl nesinori jų apkrauti per dideliais lūkesčiais. Svarbiausia, kad jie šiose varžybose kuo daugiau išmoktų, sužinotų, pamatytų, pasisemtų motyvacijos ir sugebėtų tą patirtį išnaudoti ateityje. K. Abramaitytei tai nebus debiutas tokio lygio varžybose, bet daugumos konkurenčių patirtis vis tiek bus keletą ar keliolika kartų didesnė. Mūsų klubo tikslas niekada nebuvo ugdyti sportininkus, kurie sužibėtų trumpam ir tada išnyktų. Mums svarbu ilgalaikis rezultatas, todėl didelis patirties bagažas iš Graikijos būtų didžiausia pergalė“, – pasakojo I. Timinskienė.

Trenerė atskleidė, kad atrankos varžybose ir treniruotėse išryškėjo nemažai auklėtinių klaidų, kurias bus stengiamasi ištaisysi per likusį laiką iki čempionato.

„Kadangi laiko pasiruošimui nebėra daug, koncentruosimės į atsiradusių spragų panaikinimą bei stengsimės atlikti kuo daugiau šūvių, kas padės didinti užtikrintumą bei pasitikėjimą savo šaudymu. Taip pat kažkiek padirbėsime su įrangos derinimu bei kitomis mažomis detalėmis“, – pridūrė trenerė.

Lietuvos lankininkų federacija siekia sudaryti sąlygas jauniems ir perspektyviems lankininkams dalyvauti svarbiausiuose tarptautiniuose čempionatuose, kas smarkiai prisideda prie sportininkų motyvacijos.

Dominykas Genevičius

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *