Alytuje socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms – keramikos ir anglų kalbos pamokos

Nuo šių metų kovo 1 d. pradėtas įgyvendinti antrasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Luko (Ełk, Lenkijos Respublika) miestų bendruomenėms.

Luko miesto savivaldybė ir Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, siekdami būti socialiai atsakingi, įgyvendina naują socialinę iniciatyvą. Projekto partneriai, kovodami su skurdu, socialine atskirtimi, patyčiomis mokyklose ir namuose, smurtu, siekia pagelbėti socialinės rizikos vaikams, jaunuoliams, jų šeimoms.

Būnant bendruomenės užribyje, už kurio gyvena gerbiami ir protingi vaikai, dažnai nesuteikiama galimybė tiems, kurie gyvena kitaip. Kartu dirbdami, mokydamiesi, kurdami, susirasdami naujų draugų ir aktyviai leisdami laisvalaikį kitaip nei įprasta, abiejų pasienio savivaldybių vaikai atvers naują langą pokyčiams – jie visi drauge bus kūrybingi, atsakingi, save motyvuojantys tolimesniems mokslams, socialinei integracijai.

Kalbų ir amato mokymasis atvers naujas galimybes pažeidžiamos grupės dalyviams. Įgyvendindami projektą tikslinės grupės dalyviai ne tik kartu mokysis anglų kalbos, dalyvaus vasaros stovykloje, bet taip pat įgis kalbėjimo ir komandos formavimo žinių, kurs pasienio angelus – vilties, pasitikėjimo ir svajonės simbolį. Pasienio projektas skirtas atverti naujas galimybes rizikos vaikams, jaunimui, jų šeimoms, taip pat ir mokytojams bei socialiniams darbuotojams.

Visus metus kviečiame socialinę atskirtį ir riziką patiriančias šeimas ir jų vaikus dalyvauti tematinėse keramikos pamokose: gegužės 7 d. „Mano šeima – mama ir tėtis“ – užsiėmimas, skirtas Tėvo dienai paminėti, birželio 4 d. „Draugystės angelai“,  liepos 2 d. – antspaudo skirto, Mindaugo karūnavimo dienai, gamyba, rugpjūčio 1 d. „Žolinių gėlės“, rugsėjo 10 d. „Rudens mozaika“ – vaisių, daržovių lipdymas, spalio 8 d. „Rudens mozaika“ – rudens lapų lipdymas, lapkričio 5 d. „Ramybės akimirka“ – žvakelių gamyba, gruodžio 3 d. „Ir užgimė vilties angelas“. Į keramikos pamokas kviečiame registruotis iš anksto el. paštu sonata.dumbliauskiene@alytus.lt

Sprendžiant socialines problemas visada turi būti komandinis darbas, todėl projektas „Atvertas langas į pasaulį Luko ir Alytaus vaikams“ yra puikus pavyzdys, kaip pasiekti pasitikėjimo, pagarbos. Projekto trukmė 12 mėnesių. Projekto investicijų dalis, tenkanti Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui, 20 744,85 eurai, iš šios sumos Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 17 633,12 eurų.

Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *