Jaunieji Lietuvos vandensvydininkai pasipuošė auksu

„Šaunuoliai, šaunuoliai“, – skambėjo Alytaus Sporto ir Rekreacijos centro baseine po Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunių ir jaunimo čempionato U17 finalo. Jame Rimvydo Šimansko ir Tomo Vainikonio vadovaujami lietuviai 12:9 įveikė bendraamžius iš Suomijos ir pasidabino aukso medaliais.

Lūžis. Nugalėtojas, kaip ir buvo galima numanyti, sprendėsi ketvirtame kėlinyje. Įtemptame mače po trijų kėlinių lietuviai buvo besivejančiųjų vaidmenyje ir atsilikinėjo nuo suomių 7:8. Vis dėlto, paskutiniame kėlinyje Kauno ir Alytaus vandensvydininkų pagrindu sudaryta rinktinė sugebėjo įmušti 5 įvarčius, praleisti tik vieną ir nugalėti.

Sargyba. Lemtingu faktoriumi U17 finale tapo sėkmingas vartininko Dominyko Kerevičiaus žaidimas. Alytiškis vieną po kito suomių smūgius vertė niekais ir paskutiniame kėlinyje praleido vos vieną įvartį. Būtent D. Kerevičius ir buvo pripažintas geriausiu turnyro vartininku U17 amžiaus grupėje.

Patranka. U17 amžiaus grupės finale suomiams nepavyko neutralizuoti lietuvių komandos lyderio Gintaro Daniūno. Jaunojo kauniečio sąskaitoje – 5 įvarčiai. Iš viso turnyre G. Daniūnas savo varžovus nubaudė 13 kartų. Kaunietis tapo ne tik rezultatyviausiu savo amžiaus grupės turnyro žaidėju, bet ir buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju.

Tradicija. Dauguma, atsidūrę šalia baseino su rūbais, dažniausiai pagalvotų apie tai, kad geriau jau nebūti įstumtam į vandenį ar neįkristi, tačiau tik ne vandensvydžio treneriai. Aibę metų gyvuojanti tradicija po auksinių rungtynių žaidėjams įmesti į vandenį trenerius išliko gyva ir Alytuje. Iškart po mačo su suomiais tiek U17 vyr. treneris R.Šimanskas, tiek asistentas T. Vainikonis suspurdėjo vandenyje.

Lietuvos U15 rinktinė, treniruojama Nerijaus Papaurėlio, finale dėl trečiosios vietos po baudinių 12:14 nusileido bendraamžiams iš Suomijos. Jauniesiems lietuviams nepadėjo ir lyderio Karol Blaževič smūgiai, kurių talentas iš Vilniaus pelnė 6. Penkiolikmečių amžiaus grupės finale triumfavo Danijos rinktinė, po baudinių 10:8 įveikusi Švedijos komandą. Danai nugalėjo ir U17 amžiaus grupės mažajame finale, kuriame 6:4 palaužė irgi Švedijos komandą.

Galutinė turnyro rikiuotė:

U17 grupė

1. Lietuva

2. Suomija

3. Danija

4. Švedija

U15 grupė

1. Danija

2. Švedija

3. Suomija

4. Lietuva

5. Latvija

Lietuvos vandensyvdžio federacijos informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *