Kuo pasirūpinti, kad virtuvėje nesukeltum gaisro

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, Lietuvoje gaisrai neretai kyla namų virtuvėse. Vien tik šiais metais jose liepsnos šoko 66 kartus. O štai dėl prisvilusių puodų  ugniagesiai buvo iškviesti 378 sykius.  Gaisrai virtuvėse dažniausiai įsiplieskia, kai neatsargiai elgiamasi su ugnimi. O kai ruošiant maistą prie viryklės vilkima netinkama apranga, tada dar ir apdegama.

Štai užvakar  per kilusį gaisrą Klaipėdos rajone, Antkopčio kaime, nukentėjo garbaus amžiaus 80-metė moteris, gaminusi virtuvėje maistą. Ji vilkėjo daugiasluoksniais sintetiniais drabužiais.  Prisilietus prie įkaitusios krosnies durelių, jie žaibiškai užsiliepsnojo.

Pasak ugniagesių, kad netektų savęs kaltinti dėl aplaidaus užmaršumo, išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus  nuo viryklės puodus bei užsukus jos degiklius. Aplink puodus nereikėtų suktis vilkint drabužiais plačiomis rankovėmis, nedėvėti sintetinių drabužių, nenaudoti tokių šluosčių ar rankšluosčių. Ir, žinoma, mažamečių vaikų nereikėtų  joje palikti be priežiūros.

Jei ant viryklės palikote puodą ir įsitaisote prie televizoriaus, kad pažiūrėtumėte pamėgtą  serialą, jei išeinate iš virtuvės ir ilgai kalbate telefonu, nepamirškite į rankas paimti puodo dangtį. Gal ir nepatogu, bet laikydami jį rankose greičiau prisiminsite, kad reikia skubėti į virtuvę.

Be to, šluostes ir rankšluosčius reikėtų pakabinti ar padėti saugiu atstumu nuo viryklės. Negalima virtuvėje laikyti ir degių medžiagų, statyti viryklės prie užuolaidų, nes jos greitai gali užsiliepsnoti.

Virtuvėje neturėtų būti nereikalingų daiktų ir makulatūros. Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, pirmiausia išjunkite viryklėje dujas ar elektrą. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras. Jeigu degančių riebalų pateko ant sienų ar grindų, užpilkite ant jų bet kokių skalbimo miltelių (jie veikia kaip miltelinis gesintuvas).

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.