Fotografijų konkurso „Dzūkijos ruduo“ finišo tiesioji: apdovanoti geriausių kadrų autoriai

Ketvirtadienio vakarą restorane „Goats“ vyko fotografijų konkurso „Dzūkijos ruduo“ apdovanojimai. Renginio metu buvo oficialiai pristatyti trys geriausi kadrai ir jų autoriai. Tiesa, apsispręsti komisijai nebuvo labai lengva – geriausias fotografijas teko išrinkti iš daugiau kaip šimto dalyvavusių konkurse.

Geriausia pripažintos nuotraukos autorius Irmantas Baksa užsiminė labiausiai mėgstantis fotografuoti gamtą ir gyvūnus, kiekviename kadre stengiasi atspindėti tam tikras mintis ir idėjas.

„Fotografavimas man kaip liga. Jeigu nedirbu, tai dažniausiai guliu kažkur pamiškėje ir laukiu tinkamo kadro“, – juokavo prieš penkerius metus fotografija susidomėjęs alytiškis, kuris laimėtoje fotodrobėje svarsto įamžinti savo sūnų.

Tarp laimingųjų patekusi džiaugėsi ir trečiosios vietos laimėtoja Eglė Sarpaliūtė, šiuo metu fotografijos paslapčių besimokanti Alytaus dailiųjų amatų mokykloje ir savo ateitį siejanti tik su šia veikla.

„Su šeima daug keliavome, todėl ankščiau fotografuodavau tik tam, kad įamžinti aplankytas vietas. Prieš metus, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, pradėjau mokytis šio amato, o dabar jau sau pačiai pavydžiu to, kas vyksta: fotosesijos, pažintys su įdomiais žmonėmis, parodos… Beveik nepaleidžiu fotoaparato iš rankų, o fotografuoti mėgstu viską“, – pasakojo jauna menininkė.

Ji dėkinga už profesionalias žinias ir patarimus dabartiniams savo mokytojams Stasiui Šmilgelskui bei Gediminui Ryženinui ir buvusiems mokytojams Jūratei bei Lukui Marčiulaičiams, kurie išmokė žengti „pirmuosius fotografijos žingsnius“. E. Sarpaliūtė svarsto į laimėtą didesnio formato nuotrauką „perkelti“ savo šeimos fotografiją.

Konkurso dalyviai beveik visą spalio mėnesį galėjo fotografuoti rudenėjantį regioną ir gražiausiais kadrais dalintis su naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ skaitytojais. Tą sugebėjo padaryti net ir Vilniuje gyvenanti Renata Apanavičienė, kurios atsiųsta fotografija konkurse buvo įvertinta antra vieta.

Organizuojant fotografijų konkursą „Dzūkijos ruduo“ prisidėjo naujienų portalas „Dzūkijos veidas“ bei Alytaus fotografų klubas, pasakiško skonio desertais dalyvius vaišino restoranas „Goats“, o kurti toliau motyvavo spaustuvės „Diza“ įsteigti prizai – galimybė savo pasirinktus kadrus įamžinti fotodrobėje ir didesnio formato nuotraukose.

S. Šmigelsko, I. Baksos, R. Apanavičienės, E. Sarpaliūtės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *