Druskininkuose jau netrukus bus pradėta statyti „Menų kalvė“

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pasirašė statybos rangos sutartį su konkursą laimėjusia ir Druskininkų amatų centrą „Menų kalvė“ įrengsiančia uždarąja bendrove „Kortas“. Amatų centrą „Menų kalvė“ planuojama įrengti rekonstravus kurorto centre esantį apleistą buvusios pirties pastatą (M. K. Čiurlionio g. 27).

Rekonstrukcijos metu numatoma apšiltinti pastato fasadą, įgyvendinti patalpų funkcinio zonavimo sprendinius,  įrengti nedidelį priestatą – timbūrą, kuriame bus galimybė eksponuoti meno kūrinius. Bus įrengtos galerijos ir meno dirbtuvės fotografijos, vitražo, tapybos, juvelyrikos, floristikos, tekstilės, karpinių, kalvystės, keramikos, medžio apdirbimo meistrams. Be jokios abejonės, amatų centras, kaip ir visi naujai pastatyti ar renovuoti pastatai Druskininkuose, bus pritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Šiuolaikiškas ir modernus amatų centras „Menų kalvė“ neabejotinai taps dar vienu Druskininkų traukos tašku, kultūros židiniu, kuriame vyks edukacijos, pažintinės ekskursijos, veiks  atviros dirbtuvės, kurios leis visiems norintiesiems iš arti pasižiūrėti į menininkų ir tautodailininkų veiklą. Amatų centre taip pat bus įrengta galerija, kitos ekspozicijų erdvės bei  būtinos patalpos.

Novatoriško amatų centro idėją meras Ričardas Malinauskas ne kartą aptarė susitikimuose su Druskininkų krašto menininkais ir tautodailininkais, kurie pritarė projektui, išsakė savo  vizijas ir lūkesčius. „Neabejoju, kad atsiras labai daug norinčiųjų pasižiūrėti, kaip dirba mūsų krašto auksarankiai tautodailininkai ir menininkai bei pasimokyti iš jų. Šis centras taip pat padės sukurti naujas darbo vietas, plėtoti smulkųjį ir vidutinį verslą,  iki šiol namuose ar mažose dirbtuvėlėse darbavęsi menininkai turės jų kūrybai pritaikytas erdves“,  – apie projektą kalba meras R. Malinauskas.

Amatų centras, po vienu stogu suvienysiantis skirtingų kūrybinių sričių atstovus, padės padidinti Druskininkų kurorte teikiamų aktyvaus laisvalaikio paslaugų spektrą: menininkai ir tautodailininkai galės rengti  parodas ir plenerus, parodomąsias programas, renginius. Vaikai ir jaunimas kultūrinį paveldą galės pažinti ne iš vadovėlių ar mokytojų pasakojimų, o gyvai stebėdami menininkų ir tautodailininkų darbą, patys dalyvaudami kūrybos procese.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius teigė, kad Druskininkuose kultūrai ir menui skiriamas didelis dėmesys. „Džiaugiuosi, kad kitų metų rudenį turėsime tokį išskirtinį objektą, kuris praturtins Druskininkų kultūrinį gyvenimą. Neabejoju, kad „Menų kalbvėje“ įdomios veiklos ras ir bendruomenė, ir miesto svečiai“,  – sakė L. Urmanavičius.

Planuojama, kad projektas „Amatų centro „Menų kalvė“ Druskininkuose įkūrimas“ bus baigtas  2018 metų rudenį. Jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis (283 504 Eur ), Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis (512 115,43 Eur) ir Valstybės biudžeto lėšomis (25 015 Eur).

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.