Šiomis dienomis mūsų miesto seniūnaitijos pasitinka pirmą garbingą sukaktį – birželį sukanka lygiai dešimt metų, kaip Alytuje veikia seniūnaitijos, kurios jungia žmones, stiprina ryšius su savivalda ir leidžia kiekvieno balsui būti išgirstam. Ši sukaktis – proga pasidžiaugti tuo, ką nuveikėme kartu, ir padėkoti tiems, kurie buvo ir yra šalia.
Seniūnaitijos – tai mažiausios administracinės teritorijos Lietuvoje, įsteigtos siekiant stiprinti vietos savivaldą ir užtikrinti tiesioginį gyventojų atstovavimą savivaldybėse. Alytaus miesto savivaldybėje seniūnaitijos tarybos sprendimu buvo įsteigtos 2015 m.
„Jau dešimt metų, kai mūsų mieste yra seniūnaitijos – tai labai svarbi grandis tarp gyventojų ir savivaldos. Esu dėkingas seniūnaičiams už atsakingą, nuoširdų ir bendruomenišką darbą – tai stiprina mūsų miesto demokratiją ir kuria glaudesnį ryšį tarp valdžios ir žmonių“, – sveikindamas dešimtmečio proga sako Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.
Kelias link seniūnaitijų įsteigimo Alytuje
Seniūnaitijų atsiradimas susijęs su 2014 m. Vietos savivaldos įstatymo pataisomis, įpareigojusiomis savivaldybes be seniūnijų įsteigti seniūnaitijas. 2015 m. Alytuje buvo įsteigtos pirmosios 14 seniūnaitijų.
Vėliau, reaguojant į bendruomenių siūlymus ir tradiciškai susiklosčiusias miesto mikrorajonų ribas, buvo įkurta Kurorto seniūnaitija, koreguotos ribos, pakeisti kai kurių seniūnaitijų pavadinimai.
Dabar Alytaus miesto savivaldybės teritorija suskirstyta į šias 14 seniūnaitijų: Alyčio, Piliakalnio, Kurorto, Dvaro, Senamiesčio, Ulonų, Dainavos, Kalvos, Likiškių, Panemunės, Putinų, Jurgiškių, Vidzgirio, Volungės. Šiuo metu Alytaus miestas turi 13 seniūnaičių.
Seniūnaitijos – vietos demokratijos stiprinimo įrankis
Alytaus miesto seniūnaitijos – tai gyventojų įtraukimo į sprendimų priėmimą forma, leidžianti geriau atstovauti žmonių interesams, greičiau reaguoti į problemas ir stiprinti bendruomeninį gyvenimą.
Seniūnaitis, atsižvelgdamas į gyventojų poreikius, padeda spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus. Gyventojai gali kreiptis į seniūnaitį šiais ir kitais su viešaisiais reikalais susijusiais atvejais:
kai kyla klausimų ar pasiūlymų dėl gyvenamosios vietovės viešosios tvarkos, aplinkos priežiūros ar infrastruktūros gerinimo;
kai norima dalyvauti ar inicijuoti kultūrinius, sveikatinimo ar sporto renginius bendruomenėje;
kai reikalinga pagalba ar tarpininkavimas sprendžiant socialines problemas, susijusias su pažeidžiamais bendruomenės nariais;
kai siekiama sustiprinti bendruomenės saugumą ir organizuoti su tuo susijusias veiklas;
kai gyventojai turi pastabų, pasiūlymų ar nuomonių dėl savivaldybės sprendimų projektų, kurie daro poveikį jų gyvenamajai aplinkai.
📍 Seniūnaičių kontaktai – čia
📍 Gatvių priskyrimą seniūnaitijoms rasite – čia