Ketvirtadienį posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino naują priemonę jaunimo nuo 18 iki 29 metų verslumo skatinimui, pagal kurią bus padengiamos iki 5 000 eurų patirtos išlaidos (nuo šios priemonės tarybos sprendimo patvirtinimo datos iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos).
Naujojoje priemonėje numatyta, jog pareiškėjas – jaunuolis nuo 18 iki 29 metų – turi būti įsteigęs pasirinkto statuso juridinį asmenį, t. y. nedidelę įmonę (iki 10 darbuotojų), kurios įregistravimo pradžia – ne daugiau kaip 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos.
Siekiant gauti paramą, turi būti pateikti tai pagrindžiantys įrangos, naudojamos verslo veiklai, techninės pagalbos priemonių, reikalingų darbo vietos funkcionavimui užtikrinti, dokumentai, įrodantys jų įsigijimą, sumontavimą ir pritaikymą verslo pradžiai. Papildomai su dokumentais pateikiami įmonės steigimo dokumentai, verslo plano aprašymas ir siektini rodikliai su terminais.
Pažymėtina, jog kompensavimas nėra skiriamas už mobiliuosius telefonus, automobilius, nekilnojamojo turto remontą ar įsigijimą, priekabas ir savaeiges transporto priemones.
Per trejų metų laikotarpį nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo už paramos lėšas įsigyta įranga negali būti parduota ar kitaip perleista tretiesiems asmenims.
SVV subjektas, gavęs paramą, praėjus 12 mėnesių nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo, įsipareigoja Alytaus miesto savivaldybės administracijos Verslo skyriui pateikti veiklos vykdymo ataskaitą.
Verslo idėja pristatoma Verslo skatinimo komisijai susitikimo metu, o kompensacija skiriama tik jai įvertinus ir pritarus.
Anot Verslo skyriaus vedėjo pavaduotojos Rasos Michnovič, darbdaviai noriai naudojasi įvairiomis savivaldybės siūlomomis verslo skatinimo priemonėmis. Šiais metais kompensacijas verslo plėtrai gavo 16 Alytaus miesto įmonių ir tai sudarė beveik 38 tūkst. eurų.
„Šiemet daugiausiai užklausų gauta Jauno verslo įdėjai įgyvendinti, Veiklos kokybės gerinimui bei Jaunuolių įdarbinimo nuo 14 iki 21 metų darbo užmokesčiui dalinai kompensuoti. Darbdaviai jau pradeda teikti mums informaciją apie įdarbintus jaunuolius, kurių šiais metais yra tikrai nemažai“, – pažymi R. Michnovič.
Kokiomis dar priemonėmis gali pasinaudoti Alytaus miesto verslininkai?
- Naujų darbo vietų įkūrimui iš dalies kompensuoti. Išlaidų kompensavimas skiriamas tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų) arba įmonės įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos. Finansuojamos ne daugiau kaip 5 vienos įmonės darbo vietos, t. y. maksimali galima suma – 5 000 eurų.
- Jaunuolių įdarbinimo nuo 14 iki 21 metų darbo užmokesčiui dalinai kompensuoti. Kompensacija tam pačiam darbdaviui gali būti skiriama ne daugiau kaip už 4 įdarbintus jaunus asmenis per metus. Kompensuojamų išlaidų periodas ne ugdymo proceso metu: kompensacija skiriama už faktiškai išdirbtą ne ugdymo proceso (birželio, liepos, rugpjūčio) laikotarpį ir pateikus visus reikalingus su įdarbintu darbuotoju susijusius dokumentus.
- Jauno verslo idėjai įgyvendinti. Kompensacija skiriama tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų), kurių įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos. Kompensuojant padengiama iki 5 000 eurų, bet ne daugiau kaip 80 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos.
- Veiklos kokybės gerinimo įrangos įsigijimo išlaidų dalinis kompensavimas. Kompensacija skiriama tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų) dokumentais pagrįstoms išlaidoms už įsigytos įrangos, naudojamos verslo veiklai, techninės pagalbos priemonių, reikalingų darbo vietos funkcionavimui pagerinti ir užtikrinti, įsigijimą, sumontavimą ir pritaikymą. Padengiama iki 3 000 eurų, bet ne daugiau kaip 50 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos. Parama skiriama pagal prioritetines kryptis: skaitmeninimas; klimato kaitos mažinimas/žaliasis kursas; naujų, inovatyvių technologijų diegimas.