Nors šiomis dienomis, skolinimasis yra ganėtinai populiarus reiškinys, visgi, yra žmonių, kurie vengia tai daryti. Ir priežasčių tam egzistuoja gana įvairių. Vieni tiesiog laikosi griežtos finansinės disciplinos ir labai atsakingai vertina, kiek jiems iš tiesų reikalinga paskola. Kiti, tuo tarpu, bijo ir vengia pernelyg ilgų procedūrų, kol kreditas bus suteiktas. Na, jeigu kalbėsime apie paskolą butui arba, sakykim, prabangesniam automobiliui, tuomet tikrai visų biurokratinių reikalų neišvengsite. Visgi, yra gera žinia – jeigu jums reikalinga nedidelė paskola, tai padaryti galite ir be notaro.
Kiek galima skolinti be notaro?
Į klausimą kiek galima skolinti be notaro atsakymas labai paprastas – iki 3000 eurų. Paskolos sutartys iki 600 eurų sudaromos bet kokia forma. Taigi, 600-3000 paskolą galite gauti be notaro. Iš skolinti, be abejonės, galite. Tik vargu ar verta taip daryti tik žodiniu sutarimu. Pasinaudokite vekseliu, paskolos sutartimi arba skolos rašteliu. Be abejonės, šie patarimai aktualiausi skolintojams. Štai informacija, jog vekselis ar paskolos sutartis turi būti notarinės formos, kai jo suma yra didesnė nei 3000 eurų, aktuali abiems pusėms. Beje, dar labai aktualu – jeigu paskola pagal sutartį suteikiama grynaisiais, tuomet paskolos sutartis turi būti notarinės formos.
Turint vekselį, dėl skolos susigrąžinimo kreiptis į teismą nereikia. Užtenka notaro vykdomojo rašto, ir priverstinį skolos išieškojimą jau gali vykdyti antstolis. Jeigu skolininkas atsisako atsiskaityti pagal skolos raštelį, tuomet kreditorius gali kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo bendra tvarka. Ir tik tuomet, kai teismas priteisia skolą, galima kreiptis į notarą dėl priverstinio skolos išieškojimo.
Taigi, apibendrinant, ką jums reikia žinoti – iki 3000 tūkstančių eurų galite pasiskolinti be notaro. Belieka pasirinkti abiems pusėms priimtiną kredito gavimo ir teikimo variantą.
Kokių klaidų derėtų vengti skolinant pinigus?
Jeigu ruošiatės naudotis paskolos dokumentų šablonais, būtinai ieškokite jų licencijuotų kreditų įmonių internetinėse svetainėse. Kitaip galite likti be jokio įrodymo, jog pinigus paskolinote teisėtai. Tikrai nevenkite pasitarti su specialistais, nes ateityje problemos gali atimti daug laiko, lėšų ir nervų.
Būtinai neatsisakykite sugaišti laiko dokumentų užpildymui ir pasirašymui. Netgi tuo atveju, jeigu skolinate draugams ar giminaičiams. Santykiai tarp žmonių keičiasi, o pinigus prarasti išties gaila.
Jeigu tik iškilo kokių įtarimų, jog skolininkas nenori sąžiningai mokėti, nedelskite ir imkitės priemonių. Kuo ilgiau atidėliosite, tuo sunkiau bus įrodyti savo teisumą.
Jeigu iškilo dilema – skolinti grynaisiais ar bankiniu pavedimu, būtinai rinkitės pastarąjį. Atminkite, jog pervedant pinigus mokėjimo paskirtyje turite pažymėti, jog pinigus skolinate. Tai jau realus įrodymas, kad pinigus tikrai skolinote.
Jeigu tik yra galimybė rinkitės elektroninį parašą. Tai bus dokumentas, kuris egzistuoja teisėtoje elektroninėje erdvėje. Tai suteikia privalumų skolintojui.
Na, besiskolinantiems galima pasakyti vieną – skolinkitės atsakingai. Ginčai ir nemalonūs reikalai su antstoliais bei teismais džiaugsmo tikrai neatneš.