Pramogos Alytuje: nuo meilės matavimo pagal Aristotelio filosofiją iki desertinės traukinio vagone

Alytus – žalias miestas. Nemunas, piliakalniai, ežerėliai su paplūdimiais sudaro kurortinio miesto įspūdį. Tačiau Alytaus miesto savivaldybė puoselėja ne tik žaliojo miesto įvaizdį, bet ir skiria daug dėmesio skatindama alytiškius gyventi aktyviai.

 Kavinė-muziejus „Traukinys M23“.

Alytuje pasimėgauti kava galima kiek neįprastoje vietoje – šalia Sveikatos tako, tarp dviejų ežerų stovinčiame traukinio vagone. Traukinyje galima ne tik išgerti kavos, paragauti savininkės gamintų desertų, bet ir apžiūrėti istorinę senajam geležinkeliui skirtą ekspoziciją. Šalia šios kavinės-muziejaus akį traukia ir dar vienas ryškiai geltonas nedidelis vagonas, kuriame jau kelerius metus veikia alytiškių ir miesto svečių pamėgta desertinė „Traukinys M23“.

Išvystyti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Alytuje yra daugiau kaip 40 km pėsčiųjų ir dviračių takų, bet jų tinklas dar plečiamas. Miestą jungia aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas, nuo kurio galima grožėtis kerinčia Alytaus piliakalnio panorama, o netrukus abi Nemuno pakrantės pusės nuo Baltosios rožės iki Tūkstantmečio tiltų bus sujungtos dviračių ir pėsčiųjų taku.

Taip pat ant pėsčiųjų ir dviračių tilto yra pastatyta nerūdijančio plieno rožių širdelė. Nors dauguma žinomų pasaulio tiltų tokiomis spynelėmis yra nukabinėti jau daugelį metų, tačiau Alytuje siūloma ir naujovė – meilę išmatuoti metrais. Ant tilto, kas 40 metrų, sužymėtos zonos. Kiekviena tokia atkarpa pagal Aristotelio filosofiją skirta vis kitokiai meilės rūšiai.

VIVI WAKE kupolas.

Kupolas – ideali vieta gimtadieniams, šeimos šventėms ar įmonių renginiams. Alytiškius džiugina tai, kad kupolo nuoma nieko nekainuoja. Žmonės moka tik už papildomas paslaugas ir pramogas. O kiek ir ko šventei reikia, sprendžia patys, pagal savo norus ir galimybes.

VIVI WAKE vandenlyčių parkas.

Vandenlyčių parkas – vandeniu slystantis, besitaškantis ir į ežero bangas kviečiantis šokti vandenlenčių parkas įsikūręs vaizdingame Didžiosios Dailidės pagrindiniame pliaže, tarp pušynų, arčiau gamtos, ten kur vanduo ir grynas oras. Parke įrengta nauja, moderni trasa su vandens figūromis. Erdvi terasa ir jauki kavinukė puikiai tiks atsigaivinti karštą vasaros dieną. Vandenlyčių parkas – tobula vieta ne tik ekstremaliam sportui, bet ir kokybiškam laisvalaikiui.

„Skersa pramoga“.

„Skersa pramoga“ siūlo išbandyti neeilinę transporto priemonę – motorizuotą triratį. Pramogą galite rasti Dainų slėnio mažojoje aikštelėje ir tarp miškų išbandyti šoninio slydimo jausmą. Organizatoriai taip pat siūlo Alytaus aeroklube išbandyti DRIFT TRIKE aikštelę.

Gelbėtojai.

Mažojoje ir Didžiojoje Dailidėse vasaros laikotarpiu dirba Alytaus sporto ir rekreacijos centro gelbėtojai. Gyventojai vis dažniau laisvalaikį leidžia prie šių ežerėlių ir nors čia dirba savo darbą išmanantys gelbėtojai, gyventojų prašoma atsakingai elgtis vandenyje ir prie jo. Reikia nepamiršti, kad rūpintis savo saugumu visų pirma turime patys.

Neseniai prie Didžiosios Dailidės ežero, truputį atokiau nuo bendro paplūdimio, netoli vandens išleistuvo, atidarytas pirmasis šunų paplūdimys. Paplūdimyje atsirado nedidukė smėlio pakrantė, speciali šiukšlinė šunų ekskrementams ir suoliukai augintinių šeimininkams pasėdėti, kol jų augintiniai pliuškensis vandenyje.

Žaidimų ir tinklinio aikštelė.

Šeimos mieste Alytuje skiriamas ypatingas dėmesys vaikams. Didžiosios Dailidės paplūdimyje yra įrengta žaidimų aikštelė, lauko sporto treniruokliai, tinklinio aikštelė. Šios erdvės nuolatos prižiūrimos Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *