Nemokama kino stovykla Alytaus jaunimui „24 per sekundę“: registracija jau prasidėjo

Liepos 15–21 d. Alytaus jaunimas trečius metus iš eilės kviečiamas iš arti susipažinti su kino kūrimo užkulisiais ir praleisti vasaros atostogas savaitę truksiančioje nemokamoje kino stovykloje „24 per sekundę“. Stovyklos temą šiais metais įkvėpė iš Alytaus kilusio fotografo ir tapytojo Zenono Bulgakovo asmenybė. Registracija į stovyklą vykdoma iki liepos 5 d.

Jaunuolių laukia išskirtinė galimybė įvairiapusiškai ugdyti savo kūrybinius sugebėjimus, komandinio darbo įgūdžius ir, bendradarbiaujant su jaunaisiais kolegomis bei žinomais Lietuvos kino profesionalais, sukurti savo trumpametražį filmą, kurio premjera įvyks kino teatre „Dainava“.

Šiais metais stovyklos programą įkvėpė iš Alytaus kilusio fotografo ir tapytojo Zenono Bulgakovo asmenybė bei kūryba. Suvieniję jėgas Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kino teatras „Dainava“, Alytaus miesto teatras ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kvies į jo nuotraukas pažvelgti pro kino kameros objektyvą. Jaunuoliai mokysis rašyti scenarijus, įkvėptus archyvinių fotografijų, režisuoti, atrinkti aktorius, vaidinti, kurti filmo scenografiją, montuoti. Stovykloje su jaunimu savo žiniomis dalinsis režisierė, menininkė ir kuratorė Gerda Paliušytė, savo įvairialypėje kūryboje nuosekliai tyrinėjanti fotografijos teikiamas galimybes, operatorius Giedrius Jurkonis, režisierius, montažo režisierius Eimantas Belickas ir kiti žinomi Lietuvos kino profesionalai.

„Trečius metus vyksianti nemokama kino stovykla tampa gražia tradicija kūrybingam ir talentingam Alytaus jaunimui. Stovyklos dalyviai gyvai prisimena ankstesniais metais vykusias dirbtuves, įkvepiančias pažintis su Lietuvos kino kūrėjais ir kūrybines vasaros atostogas. Daugelis jų stovykloje dalyvauja ne pirmus metus ir rimtai svarsto studijuoti skirtingas kino specialybes aukštosiose mokyklose. Kokybiško kino mylėtojus kaip ir kiekvienais metais pakviesime į savaitę truksiančią nemokamą europietiškų filmų programą. Madingiausias tarpukario kurortas Alytus susigrąžina šį vardą ir kviečia praleisti vasaros atostogas pušynų ir Nemuno apsuptyje su įsimintina kultūrine programa“, – džiaugiasi „Dainavos“ kino teatro direktorė Simona Butrimienė.

Vakarais Alytaus miesto teatre Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau ketvirtus metus iš eilės siūlys praleisti nemokamas europietiško kino atostogas su naujausiais ir įdomiausiais Europos bei lietuvių režisierių filmais, kuriuos pristatys kino dirbtuvių lektoriai. Vakarinės filmų peržiūros atviros visiems gero kino mylėtojams.

Registracija į nemokamą savaitės trukmės kino stovyklą vykdoma iki liepos 5 d. Pateikdami užpildytą anketą, būsimi dalyviai patvirtina, kad gali dalyvauti visuose užsiėmimuose. Kviečiami registruotis jaunuoliai nuo 14 metų. Dalyvio anketa: http://bit.ly/3L6o817

Projektus „Kinas veža“ ir „Scanoramos vasara“ iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Alytaus miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *