Alytaus miesto paspirtukininkams – policijos pareigūnų dėmesys

Alytaus apskrities policijos pareigūnai vakar vykdė prevencinę akciją, skirtą elektrinių paspirtukų vairuotojams. Atsižvelgiant į vis dažniau pastebimus eismo įvykius ir vykdomus pažeidimus, susijusius su šia mikrojudumo priemone visoje Lietuje, nutarta priminti ne tik jaunimo atstovams, kurie dažniausiai naudojasi elektriniais paspirtukai, bet ir suaugusiems Kelių eismo taisykles.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai ir toliau vykdys akcijas bei stebėseną Alytaus apskrityje, ar asmenys, važiuojantys elektriniais paspirtukais turi leistiną amžių, kieno paskyromis naudojasi išsinuomoję paspirtukus ir ar laikosi būtinų Kelių eismo taisyklių reikalavimų (pavyzdžiui, dėvi šalmus).

Vykdytos akcijos metu buvo patikrinta 12 paspirtukų vairuotojų: visi iš jų buvo nepilnamečiai, vos vienas buvo 14 metų, o likusieji – jaunesni. Jauniausia elektrinio paspirtuko vairuotoja, nors ir dėvėjo šalmą, tačiau buvo vos 9 metų amžiaus. Pareigūnai šįkart susisiekė su tėvais ir informavo apie Kelių eismo taisyklių reikalavimus, o jaunimui kelionę teko baigti.

Prasidėjus šiltajam sezonui, o tiksliau, nuo kovo 1 d. iki gegužės 27 d. į Alytaus ligoninės medikus dėl įvairių sužalojimų patirtų naudojantis elektriniais paspirtukais jau kreipėsi 22 asmenys, iš jų 20 – nepilnamečiai. Todėl tiek policijos pareigūnai, tiek ir tėvai turėtų susirūpinti šios ir panašių transporto priemonių jaunųjų vairuotojų saugumu.

Važiavimas dviese, nesustojimas prie pėsčiųjų perėjos arba važiavimas pėsčiųjų perėja, kai nėra leistina, šalmų nedėvėjimas – prioritetiniai pažeidimai dėl kurių dažniausiai yra sutrikdoma elektrinių paspirtukų vairuotojų sveikata nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Alytaus policijos pareigūnai stengiasi užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, todėl raginame dar kartą pasidomėti patarimais bei reikalavimais kaip važiuoti elektriniu paspirtuku.

Alytaus apskrities VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *