Varėna kviečia į vasaros sezono atidarymą gamtos ritmu – laukia įspūdinga šventė

Norite ištrūkti iš miesto šurmulio? Dzūkijos širdyje įsikūręs Varėnos rajonas – tobulas pasirinkimas norintiems šį šiltąjį sezoną skirti daugiau dėmesio sau, pabėgti nuo miesto šurmulio ir pajusti harmoniją su gamta.

Puiki proga pradėti vasaros pažintį su Varėna ir šio karšto išskirtiniu grožiu – jau keletą metų organizuojamas vasaros sezono atidarymo renginys visai šeimai „Atidaryk sezoną gamtos ritmu“. Birželio 1-2 dienomis vyksiančios šventės centre bus ne kas kitas, o būtent išskirtinė Varėnos krašto gamta ir ryšio su ja svarba.

„Džiaugiuosi, kad ši šventė tapo gražia tradicija. Kasdien sparčiai besikeičiančiame skaitmenizuotame pasaulyje mes vis mažiau laiko praleidžiame gamtoje, todėl šiuo renginiu siekiame paskatinti žmones atsigręžti į save per gamtą. Akimirkai sustoti, pasimėgauti ir artimiau pažinti Dzūkijos perlu tituluojamą mūsų kraštą, kuris – tobula vieta pasimatymui su gamta ir pačiu savimi“, – pažymi Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

Jam antrina ir renginio iniciatorė bei viena iš organizatorių Ilona Norkūnienė: „Norime pakviesti žmones iš visos Lietuvos vasaros sezoną pradėti ir jį praleisti būtent Varėnoje – harmoningoje draugystėje su gamta. Varėnos rajonas išsiskiria tuo, kad tai yra didžiausia ir žaliausia teritorija Lietuvoje, tad gryno oro, atvirų erdvių ir įvairių autentiškų patirčių čia tikrai nepritrūksite. Nuoširdžiai tikime, kad Varėna taip pat puiki vieta vasaros pramogoms. Tuo įsitikinti kviečiame jau pirmąjį birželio savaitgalį, vasaros sezono atidarymo renginyje. Jo metu galėsite ne tik išragauti Dzūkijos bei viso pasaulio skonius, bet ir sudalyvauti įsimintiniausiuose žygiuose dviračiu, baidare ar pėsčiomis“, – intriguoja organizatorė.

Kolekcionuokite patirtis ir išbandykite naujus skonius

Pirmąją renginio dieną lankytojai kviečiami pasinerti į skonių festivalį „Pasaulio puodai“ Varėnos mieste kartu su laidų vedėju, keliautoju ir verslininku Vytaru Radzevičiumi. Jis jau gerai pažįsta Varėnos kraštą – savo kulinariniais šedevrais kokybiško maisto kelionių išsiilgusius lankytojus vaišina restorane „Merkinės fabrikas“.

Maisto kelionės neapsiribos tik V. Radzevičiaus pasiūlymais. Šventės lankytojai galės pasirinkti iš daug platesnio asortimento ir paragauti tradicinių dzūkiškų patiekalų, kuriuos pristatys Dargužių amatų centras. O įvairius pasaulio skonius vertinančių svečių lauks restoranėliai ant ratų iš visos Lietuvos. Skonių festivalis „Pasaulio puodai“ vyks birželio 1 d., Vasario 16-osios g. 12:00-17:00 val.

 

Aktyvios pramogos vaikams ir gamtos mylėtojams

Susipažinti su šio krašto ypatumais renginio organizatoriai kviečia ne tik per maistą, bet ir atkreipiant dėmesį į judėjimo naudą sveikatai. Todėl aktyvios veiklos birželio 1 dieną renginio lankytojus džiugins nuo pat ryto. 10:15 val. ieškančius patirčių gamtoje VU žygeivių klubas kviečia į pėsčiųjų (14 km) ir dviračių (38 km) žygius po Varėnos apylinkes. Startuojama ir finišuojama – Miesto legendų ir padavimų parke prie Varėnos turizmo informacijos centro palapinės. Ten pat 12:00-16:00 val. vyks ir vaikams skirtos pramogos. Mažuosius džiugins animatoriai ir gatvės cirkas, veiks „Kakės Makės“ batutų parkas, bus organizuojamos įvairios kūrybinės dirbtuvės.

11:00 val. rajono svečiai ir vietiniai gyventojai kviečiami pažinti ir Valkininkų apylinkes. Jose organizuojamas mišrus pėsčiųjų (4 km) ir baidarių (12 km) žygis. Startas – aikštėje prie Valkininkų bažnyčios (€). Savo jėgas išbandyti galėsite ir kombinuotame dviračių bei baidarių žygyje Dzūkijoje: Puvočiai – Varėna dviračiais (~30 km), Senoji Varėna – Puvočiai baidarėmis (~30 km) (€). Papramogavus ir pasistiprinus, metas pokalbiams Nuo 14 val. pokalbių erdvėje, kuri įsikurs Varėnos miesto legendų ir padavimų parke, vyks diskusijos apie Varėnos rajono išskirtinumą, stiprybes, potencialą bei žmogaus įtaką aplinkai. Pašnekovus kalbins žurnalistė Laisvė Radzevičienė: 14:00–15:00 „Vietinis maistas – vietos žmonėms ir svečiams“. TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė, verslininkė Beata Nicholson papasakos apie tradicinio dzūkų maisto gamybą iš vietoje surenkamų bei darže užauginamų gėrybių;

15:00–16:00 Merkinės krašto muziejaus direktoriaus dr. Žygimanto Buržinsko ir Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos diskusija „Viena Varėna“: kaip paskutinių šimtmečių bėgyje atsiskyrė dvi Varėnos? 16:00–17:30 „Gamtos ritmu – sutaikyti žmogų ir gamtą“. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Agnė Jasinavičiūtė, botanikas dr. Mindaugas Lapelė, dr. Rūta Petrauskaitė, lėtojo gyvenimo būdo puoselėtojas Valdas Kavaliauskas bei verslininkas, žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius diskutuos apie žmogaus veiklos įtaką aplinkai, vis gilėjantį žmogaus bei gamtos atsiskyrimą ir pabandys atsakyti į klausimą „Ar galime gyventi taikiai su gamta?“.

Renginį vainikuos skambantis Dainų slėnis

Birželio 1-osios dienos vakarą organizatoriai kviečia užbaigti muzikaliai. Ir ne kur kitur, o Dainų slėnyje.

Susirinkusius miestelėnus ir miesto svečius džiugins žinomi atlikėjai ir šokiai po atviru dangumi: 19:30–23:00 val. Gyvo garso koncertas: Evgenya Redko, „8 Kambarys“, Paulina Paukštaitytė ir „Grūviai“; 23:00–00:00 val. Diskoteka po atviru dangumi su DJ RPTLE. Ir tai dar ne viskas! Birželio 1–2 dienomis Varėnos rajone galėsite pasigrožėti motociklininkų judėjimo „Pakeliui su vėju“ suvažiavimu, sudalyvauti senųjų amatų mokymuose, įvairiose ekskursijose bei edukaciniuose užsiėmimuose Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Taip pat nemokamai apsilankyti kituose muziejuose, kultūros įstaigų parodose bei ekspozicijose.

Gražios idėjos, pramogos ir skanūs patiekalai Varėnoje virs birželio 1–2 d. Detalią programą bei visą aktualią su renginiu susijusią informaciją rasite čia. Patirkite gražiausias Varėnos rajono ir jos gamtos spalvas bei pajauskite prasidedančios vasaros dvasią!

RENGINIO PROGRAMA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

REKOMENDUOJAMI VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE