Varėna verslą kviečia investuoti: nuomai ir pardavimui paruošti sklypai ir pastatai

Varėnos r. savivaldybės administracija skelbia pastatų ir sklypų pardavimo bei nuomos aukcionus Varėnoje, Merkinėje ir kitose savivaldybės vietovėse. Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta tikina, kad tai puiki proga verslui įsikurti rajone patraukliomis sąlygomis ir plėtoti savo veiklą.

Varėnos miesto pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose iš viso siūlomi 7 sklypai: J. Basanavičiaus g. 58 – 1,9583 ha, Melioratorių g. 2 – 1,097 ha, Melioratorių g. 2A – 0,4342 ha, Melioratorių g. 2B –  0,545 ha, Savanorių g. 50C – 0,479 ha, Savanorių g. 52A – 1,0414 ha, Savanorių g. 54 – 0,8774 ha.

Varėnoje verslui kurtis – 7 sklypai

Pagal įgyvendintą priemonę „Nenaudojamų teritorijų Varėnos mieste sutvarkymas ir pritaikymas verslui“ J. Basanavičiaus g. 58, Varėnoje, įrengtos būtinos susisiekimo komunikacijos, inžinerinių tinklų įvadai, nugriauti šiame sklype buvę nenaudojami pastatai ir sutvarkyta aplinka.

Kituose 6 žemės sklypuose atlikti jų sutvarkymo darbai: iškirsti medžiai, išlyginti sklypai, įrengti inžineriniai vandentiekio ir nuotekų tinklai, nutiesti gatvių tęsiniai, pėsčiųjų takai ir įrengtas šių atkarpų apšvietimas.

Iš viso vienoje teritorijoje su inžinerine infrastruktūra yra suformuoti šeši sklypai, kurių bendras plotas – 4,474 ha. Jį gali išsinuomoti ir vienas subjektas, galimas nuomos laikotarpis – 99 metai. Iki sklypų atvesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, išasfaltuotas privažiavimas,

įrengtas apšvietimas, šalia yra geležinkelis. Atskirų sklypų nuomos kaina metams – nuo 300 iki 1 200 Eur. Pirmuosius penkerius metus bus taikoma 100 % lengvata žemės nuomos mokesčiui.

Visiems Savanorių ir Melioratorių g. siūlomiems sklypams taikomos papildomos nuomos sąlygos nuo žemės sklypo nuomos sutarties sudarymo, pvz., kokio dydžio investicijos turi būti atliktos per dvejus metus (priklausomai nuo sklypo ši suma sudaro nuo 26 000 iki 62 500 Eur) ir kiek, vykdant veiklą nuomojamame sklype, darbo vietų sukurti per trejus metus (nuo 5 iki 12).

Merkinėje, Vydeniuose ir Žilinuose parduoda mokyklas

Turistų vis dažniau atrandamoje Merkinėje, garsėjančioje savo istoriniu palikimu, piliakalniu ir nuo jo atsiveriančia instagramine Merkio ir Nemuno santaka bei į Nemuną žvelgiančiu apžvalgos bokštu, parduodamas mokyklos pastatas su priklausiniais. Bendras trijų aukštų mokyklos plotas – 2 077,82 m2, greta esančio miegamojo korpuso – 2.748,18 m2, daržovių sandėlio – 102,23 m2. Pastatams, esantiems Vilniaus g. 54, Merkinėje, suformuotas atskiras 3,1631 ha dydžio sklypas. Iki pastatų atvestos visos inžinerinės komunikacijos (vandens, buitinių nuotekų ir šilumos tinklai). Pastatas šildomas iš greta esančios katilinės, kuri priklauso savivaldybei ir yra perduota patikėjimo teise valdyti UAB „Varėnos šiluma“. Katilinė taip pat galėtų būti ateityje parduota arba išnuomota. Prie parduodamų pastatų yra išasfaltuotas privažiavimas, šalia – stadionas, paplūdimys, rekreacinė zona. Pastatai yra netoli magistralinio kelio A4 Vilnius–Varėna–Gardinas.

Vydenių k., Mokyklos g. 2, strategiškai patogioje vietoje siūloma įsigyti 2.336,84 m2 bendro ploto mokyklos pastatą, katilinę, kiemo statinius, kuriems priskirtas 1,4977 ha žemės sklypas. Jų kaina – 51 890 Eur. Pastatai dalinai modernizuoti (pakeisti langai, durys, apšiltintas stogas ir pakeista jo danga), asfaltuotas privažiavimas. Iki pagrindinio kelio, vedančio į Vilnių, apie 100 m, iki Vilniaus apie 85 km, iki Varėnos – apie 10 km.

Parduodamo mokyklos pastato (bendras plotas – 996,40 m2), esančio Mokyklos g. 16, Žilinų k., išorė modernizuota, pastatas yra apšiltintas, pakeistas stogas. Jis turi veikiančius inžinerinius tinklus (vandentiekį, nuotekas, šildymą). Šildoma nuo katilinės, kuri įrengta mokyklos pastate (kietojo kuro bei granulinis katilas). Šalia parduodamo pastato yra sporto aikštynas, asfaltuotas privažiavimas valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Onuškis–Žilinai–Puodžiai. Atstumas iki Vilniaus apie 70 km, iki Varėnos – apie 30 km.

„Turime sėkmės pavyzdžių, kaip rajone buvo įveiklinti prieš keletą metų panašiu būdu įsigyti pastatai ir teritorijos. Daugybe renginių išsiskiria greta Merkinės piliakalnio renovuotuose istoriniuose pastatuose įkurtas prekybai, paslaugoms ir viešajam maitinimui skirtas „Merkinės fabrikas“. O Naujuosiuose Valkininkuose įsigytose buvusios vaikų sanatorijos „Pušelė“ patalpose įkurti socialinės globos ir slaugos paslaugas siūlantys senjorų namai „Pušelė“, – sėkmės pavyzdžius vardija Varėnos rajono meras A. Kašėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *