Alytaus ligoninės laboratorija – viena stipriausių regionuose

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Klinikinės diagnostikos laboratorija tarp Lietuvos regionų – technologiškai viena stipriausių. Čia ne tik veikia pažangiausia įranga, bet ir dauguma tyrimų atliekami vos per porą valandų, o vadinamieji „ekstra“ tyrimai – per keliolika minučių. Rizikos grupės tyrimai užtrunka iki pusvalandžio.

Pasak laboratorijos vedėjos, medicinos biologės Gražinos Jusienės, į priekį visuomet vedė ambicija, kad ligoninės laboratorija aplenktų kitas ir technologiškai būtų viena stipriausių.

„Visuomet turėjome ambicijų siekti geriausio, turėti naujausias technologijas ir geriausias galimybes, kad aplenktume kitus. Mes, dirbantys laboratorijoje, esame gydytojų padėjėjai. Kai turime dideles technologines galimybes, darbas vyksta lengviau ir sparčiau. Galime atlikti didesnį spektrą tyrimų ir jų patikimumas labai aukštas“, – sako vedėja G. Jusienė.

Vedėja prisimena, kai prieš 15 metų Vokietijoje vykusioje parodoje eksponuotas analizatorius „Architektas“ kažkada atrodė tik neįgyvendinama svajonė turėti jį Alytaus ligoninėje, tačiau galiausiai analizatorius su integruota sistema atsirado įstaigoje ir laboratorijos darbuotojai sėkmingai su šia nauja technologija dirbo. Taip pamažu nuo rankiniu būdu atliekamų procesų buvo pereita prie automatizuotų. Technologijoms tobulėjant, laboratorija ir toliau koja kojon žengia su naujovėmis ir vis atsinaujina įrangą.

„Dabar mūsų turimi įrenginiai – taupesni, naudojantys mažiau cheminių išteklių, spartesni. Mano žiniomis, nė viena regiono laboratorija tokių prietaisų neturi. Ir jie dirba kiaurą parą, nesustodami. Jų pagalba atliekami įvairūs hematologiniai, biocheminiai tyrimai, aptinkami vėžio, imunologiniai, hepatitų ir kitų virusų žymenys. Atliekame kai kuriuos tyrimus, kurių nedaro kitos regionų laboratorijos. Pavyzdžiui, tiriame baltymines frakcijas, feritinus, kai kuriuos vitaminus. Turime platų tyrimų spektrą, nes mūsų turimų analizatorių galimybės – didelės“, – pasakoja G. Jusienė.

Ligoninės laboratorijos specialistai dažnai tampa kitų šalies laboratorijų konsultantais, o patys patirties dažnai semiasi užsienyje. Ateities planuose – taip pat daug naujovių.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *