„Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos parama – ir Alytaus „Pokyčių ambasadai“

Jau antrus metus iš eilės programos „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos organizuojamas paramos renginys „Boutique Gala“ pritraukia žinomus veikėjus iš verslo, politikos ir kultūros sričių. Renginio tikslas – skatinti filantropinę praktiką ir mažintį atskirtį tarp didžiųjų Lietuvos miestų bei regionų. Finansiškai remdama nevyriausybines organizacijas, veikiančias mažesnėse šalies vietovėse ir turinčias didžiausią potencialą per trumpą laiką įgyvendinti svarbius pokyčius vietos žmonių gyvenime, asociacija tikisi populiarinti ir stiprinti visuomenines iniciatyvas.

„Mums svarbu ne tik veikti šalies labui savo tiesioginiuose darbuose, bet ir prisidėti prie valstybinių tikslų siekimo per visuomeninių iniciatyvų stiprinimą“, – renginio metu sakė „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos pirmininkė Kristina Lieponė.

K. Lieponė

Balandžio 12 dieną vykusio renginio metu surinktos lėšos skirtos specialius reikalavimus atitikusioms ir komisijos atranką įveikusioms dviems nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms šiandien aktualiose temose – asociacijai „Kėdainių Samariečiai“ iš Kėdainių ir VšĮ „Pokyčių ambasada“ iš Alytaus. Abi organizacijos įsipareigojo gautas lėšas skirti iš anksto su „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija suderintoms veikloms. Papildomai, „Kurk Lietuvai“ alumnai skatina savo asociacijos narių įsitraukimą savanorišku pagrindu teikiant mentorystes paslaugas remiamoms organizacijoms.

„Per daugiau nei dešimtmetį Programa „Kurk Lietuvai“ užaugo nuo poros dešimčių iki beveik 300 tarptautinę patirtį turinčių profesionalų bendruomenės, kuri keičia Lietuvą. Be galo smagu, kad po dalyvavimo programoje alumnai renkasi stiprinti regionuose veikiančias iniciatyvas. Pokyčiai, prie kurių prisideda bendruomenė, padeda kurti naujas darbo vietas, prisideda prie naujų paslaugų ir iniciatyvų atsiradimo, taip mažindami atskirtį ir padėdami žmogui jaustis oriai“, – sako „Boutique Gala“ dalyvavusi Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė, buvusi „Kurk Lietuvai“ programos vadovė Agila Barzdienė.

A. Barzdienė

„Kurk Lietuvai“ alumni valdybos narė ir „Tūkstantmečio mokyklų“ programos vadovė Judita Šarpienė sako, jog vystyti NVO veiklą Lietuvoje yra labai sudėtinga, ypatingai regionuose, kur smarkiai stinga žmogiškųjų ir finansinių resursų. Tačiau, anot jos, būtent regionuose nevyriausybinių organizacijų veikla yra kone labiausiai reikalinga. Todėl „Kurk Lietuvai“ alumni asociaciją domina regionuose veikiančios nevyriausybinės organizacijos, kurios yra aktyvios, aiškiai žino, ko siekia ir tą daro pilnu pajėgumu.

Renginio metu iš viso buvo surinkta 7400 eurų suma. 5200 eurų skirti „Kėdainių Samariečiams“ ir 2200 eurų skirti „Pokyčių ambasadai“. Kitais metais balandžio 11 dieną vyksiančiame renginyje „Pokyčių ambasadai“, rodant sėkmingus veiklos rezultatus, bus skirti dar 4000 eurų, o naujai komisijos atrinktai NVO – 2000 eurų. Taip kiekviena atrinkta organizacija įsipareigoja su „Kurk Lietuvai“ alumnų tinklu bendradarbiauti ir atsiskaityti už veikloje naudojamas investicijas dvejus metus.

„Boutique Gala“ renginio mecenatas, „Kurk Lietuvai“ programos alumnas ir technologijų įmonės „Google“ atstovas viešiesiems ryšiams Paulius Vertelka, dalinasi, kodėl jam svarbu prisidėti prie šios iniciatyvos: „Kai pasaulyje vyksta tiek negerų dalykų, reikia kuo daugiau susibūrimų apie gėrį. Vienas tokių – jau antroji Kurk Lietuvai alumnų paramos gala vakarienė, kurios metu kartu mokomės būti dosniais pagalbos trūkumą jaučiantiems Lietuvos žmonėms“.

P. Vertelka

Asociacija „Kėdainių samariečiai“, kurią  „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija remia jau antrus metus, teikia pagalbą ilgalaikiams bedarbiams, juos parengiant, apmokant ir integruojant į socialinę aplinką. Apie jų pasiekimus ir ateities planus pasakoja asociacijos valdybos narė Sonata Patkauskaitė:

„Kėdainių samariečiai“ turėjo idėją: žmonėms, kurie nedrąsiai kreipiasi paramos, sugrąžinti savivertę ir savigarbą. Kad prašytojas taptų darbuotoju mums reikėjo tuos žmones suburti, jų akyse uždegti ugneles ir juos apmokyti. Būtent mokslams buvo skirta didžioji paramos, gautos 2023 metais, dalis. Gavome akreditaciją teikti socialines paslaugas namuose ir per 10 mėnesių 7 ilgalaikiai bedarbiai tapo darbuotojais, kurie patys padeda kitiems. Šiuo metu akredituotas socialines paslaugas namuose teikiame 34 garbaus amžiaus ar specialiųjų poreikių turintiems asmenims. Tad šiais, 2024 metais  Asociacija „Kėdainių samariečiai“, turėdami patalpas ir įrangą maudymuisi, skalbimui, rūbų ir buities daiktų atiduotuvę, aktyviai veikiančią labdaros valgyklą vėl turi planą: suteikti galimybę šiomis paslaugomis pasinaudoti tiems, kurie gyvena Kėdainių rajone ir neturi nei šių patogumų, nei automobilių, kuriais galėtų atvykti jais pasinaudoti. Automobilio įsigijimas ir tapo svarbiausiu žingsniu, kad ši idėja taptų realybe. „Kurk Lietuvai alumni“ dėka jau artimiausiu metu naujasis samariečių automobilis išriedės į Kėdainių rajono kaimus ir kaimelius, o žmonės turės galimybę atvykti į samariečių patalpas ir pasirūpinti savo baziniais poreikiais. Ne mažiau už pinigus, suteikiančius galimybę žengti pirmą žingsni link planų įgyvendinimo, svarbus moralinis tokios pagalbos aspektas. Tęstine parama ir palaikymu suteiktas pasitikėjimo organizacija kreditas savanoriams ir darbuotojams tampa labai svarbiu impulsu keisti žmonių gyvenimus į gera“.

S. Patkauskaitė

„Pokyčių ambasada“ Alytuje teikia paslaugas autistiškiems vaikams ir jų šeimoms, edukuoja visuomenę apie neuroįvairių žmonių įtrauktį į skirtingus visuomenės procesus.

„Nuoširdžiai norėjau, kad mūsų organizacija taptų „Kurk Lietuvai“ alumnų istorijos dalimi. Ir ne tik todėl, kad mums svarbu, jog supratimas apie neuroįvairovę ir žmogaus teises pasiektų kuo skirtingesnes bendruomenes, bet taip pat sklistų ir tikėjimas, jog kiekvienas mes esame vertingas ir galime prisidėti prie bendro gėrio kūrimo. Mums svarbu jaustis ne tik paramos gavėjais, bet ir socialiniais partneriais, t. y. kad prie organizacijos misijos atranda prasmę jungtis ir kitos bendruomenės. Mes radome tą pagarbų požiūrį čia, tarp „Kurk Lietuvai“ alumnų, ir šis palaikymas labai įkvepia veikti toliau“, – dalinasi VšĮ „Pokyčių ambasada“ vadovė Klementina Gruzdienė.

K. Gruzdienė

Šių metų „Boutique Gala“ mecenatais tapo „Energy Unlimited“ vadovas Rytis Kėvelaitis, „AviaAm Leasing“ valdybos pirmininko patarėjas Tomas Šidlauskas, technologijų įmonės „Google“ atstovas viešiesiems ryšiams Paulius Vertelka, „Northern Horizon“ vadovė Milda Dargužaitė, „Vinted“ verslo plėtros vadovė Milda Jasaitė, „TeraSky“ skaitmeninės transformacijos vadovas Paulius Valiulis, visuomenininkė Odilija Guntoriūtė. Paslaugas bei daiktus aukcionui skyrė dainininkė Ieva Narkutė, rašytoja Veronika Urbonaitė-Barkauskienė, Tęstinių mokymų centras, „Vytautas Mineral SPA“, „Only Good Vibes“, „UDRA bags“ bei kiti.

„Boutique Gala“ iniciatyva gimė asociacijai skaičiuojant 8-uosius gyvavimo metus ir buvo įkvėpta didžiausio jos narių išvystyto projekto „NVO Akseleratorius“. „NVO Akseleratorius“ buvo 2021-2022 metais įgyvendinta unikali 1,5 metų programa, skirta regionuose veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms. Jos metu dalyviai stiprino bazinius organizacijų vystymosi ir plėtros įgūdžius, įgavo teorinių ir praktinių žinių komunikacijos, verslo vystymo, žmogiškųjų ir finansinių resursų valdymo ir kitose srityse, turėjo išskirtinę galimybę bendradarbiauti su didžiausiomis šalies NVO bei kitų verslo sričių profesionalais.

„NVO akseleratoriaus“ metu buvo sukurta Lietuvoje plačiai nuskambėjusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Pietvakarių centro iniciatyva – pojūčių turizmo projektas „NeRegĖjimo galia“, pelniusi ir LR Prezidentūros projekto „Lietuvos galia“ apdovanojimą „Inovatyvios Lietuvos“ kategorijoje. Taip pat, „NVO akseleratoriaus“ metu asociacija „Kėdainių Samariečiai“ pradėjo įgyvendinti „Suaugusių dienos centrą“, o Krakių bendruomenės centras išvystė savo edukacines programas žydų kultūrinio ir kulinarinio paveldo temose.

Kitų metų „Boutique GALA“ vyks balandžio 11 d. Birštone, Vytautas Mineral SPA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *