Verslas sujungia: apdovanoti labiausiai nusipelnę Varėnos krašto verslininkai

Jau tradicija tampa pagerbti labiausiai kraštą garsinančius, daugiausiai darbo vietų sukūrusius ir kitais gerais darbais įvertinimo nusipelniusius Varėnos krašto verslininkus. Buvo pasveikinti dešimties nominacijų laureatai, kurie per praėjusių metų ar ir ilgesnį laikotarpį buvo sėkmingiausi – kuriems sekėsi augti, plėstis, daryti daug gerų darbų savo bendruomenėms ir drauge visam Varėnos kraštui.

„Geriausias darbdavys“ – UAB „Aliteka“. Ši įmonė naujam gyvenimui prikėlė vieną iš bankrutavusių rajono verslų. Tuo tikslu bendrovė investavo ne vieną milijoną, bet štai šiandien ji jau yra įdarbinusi daugiau kaip 70 darbuotojų ir gali didžiuotis, kad moka vieną didžiausių vidutinių atlyginimų savo darbuotojams, ir, be abejonės, yra vienas geriausiai vertinamų darbdavių.

„Už tvarias investicijas“ – UAB „Adex LT“. Bendrovė yra pripažinta kaip viena pirmaujančių savo sektoriaus įmonių Lietuvoje, turinti dešimtmečių patirtimi ir specializacija paremtą reputaciją, glaudžiai bendradarbiaujanti su daugiau nei 20 Europos regionų. Kasmet įmonė solidžiai investuoja tiek į savo veiklos technologijas ir infrastruktūrą, tiek į darbuotojus ir komunikaciją. Nepaisant nuolatinio augimo, įmonė išlieka įsipareigojusi savo pagrindinėms vertybėms – tvarumui, natūralumui ir siekiui daryti socialinį poveikį. Pagarbos vertas įmonės įsipareigojimas – išsaugoti natūralų miškų grožį ateities kartoms. 2023 metais bendrovė pristatė naują prekės ženklą Beribu, kuris jau spėjo išgarsėti ir įsitvirtinti rinkoje.

„Bendruomeniškiausias verslas“ – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ mineralinio vandens gamyklai „Neptūnas“. Ši įmonė ne tik nuolat prisideda prie rajone organizuojamų sporto, kultūros ir įvairių kitų renginių bei iniciatyvų, pati juos organizuoja, bet ir plačiai garsina Varėnos vardą mėlyname fone. Įmonės produktai atpažįstami ir vertinami dėl aukščiausius standartus atitinkančios kokybės, kurią užtikrinti padeda nuolat diegiamos naujausios technologijos bei tyrimai. Vertėtų paminėti, kad šiais metais įmonė minėjo garbingą savo veiklos 25-metį.

Sėkmingiausias startas“ – kirpyklos „OLD SCHOOL Barbershop“ įkūrėjas Edgaras Čiras. Verslininkas savo veiklą, kurios Varėnos rajono rinkoje iki šiol nebuvo, pradėjo 2022 m. Kaip pats sako: „nors buvo neramu, daug neaiškumų ir apmastymų“, tačiau apsisprendęs į savo projektą įdėjo tikrai daug meilės, laiko ir darbo: nuo statybos darbų ir išskirtinio interjero kūrimo iki dėmesingai parinktų marketingo priemonių. Verslininko darbą ir kompetencijas jau dabar itin puikiai vertina klientai, kurie atvyksta ne tik iš Varėnos, bet ir kitų miestų būtent dėl šių paslaugų.

„Už tradicijų versle puoselėjimą“ – Sigitos Kanapienienės ir Ramunės Baškauskaitės kepyklėlė „Nupjauk grybą“. Tai dar gana jaunas verslas, bet vystomas jis itin kūrybingai, tad neabejojame, kad turės ilgą ir gražią savo sėkmės istoriją. Kūrybiškumas gerai atsispindi ne tik socialinės medijos marketingo sprendimuose, bet ir pačiuose gaminiuose. Gaminių bazė, arba tiksliau, kepyklėlė, įkurta Marcinkonių kaime, o patys gaminiai, arba tiksliau, kepiniai, kepami senoviniu tradiciniu būdu, naudojant senąsias kepimo formas, senuosius tradicinius receptus ir šviežiausius vietinius produktus. Kas dar neragavote – būtinai išbandykite šių išradingų moterų ir kūrybingų verslininkių kepamų tradicinių dzūkiškų grybukų ar kitų konditerijos kepinių.

„Už stabilumą ir patikimumą“ – UAB „Erstara“, kavinė „Grilis“. Ši įmonė – ilgiausiai Varėnos mieste veikianti maitinimo įstaiga. Čia dirba ilgamečiai darbuotojai, o klientai sugrįžta kasdien. Įmonė jau 32 metus rūpinasi savo paslaugų kokybe, darbuotojų gerove ir, akivaizdu, sočiais ir laimingais Varėnos miesto gyventojais.

„Už darnius turizmo verslo sprendimus“ – „Varėna Treehouse“. Tai išskirtinis apgyvendinimo paslaugas Varėnos rajone teikiantis verslas, puoselėjantis lėtojo turizmo ir darnaus santykio su gamta idėjas. Dzūkijos miškuose įsikūrę šeši išskirtinio dizaino ir stiliaus nameliai medžiuose, kurių kiekvienas kviečia lėtiems pabėgimams į gamtą  ir išskirtinėms patirtims. Namelių įkūrėjai – broliai, Varėnos krašto tradicinių amatų meistrės Laimos Mačionienės sūnūs – su meile puoselėja senelių ir tėvų gimtuosius kraštus. Jų dėka šią vietą atradę ir labai pamėgę ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistai.

„Už lyderystę investuojant į kultūrą“ – UAB „Merkinės fabrikas“. Šios įmonės vizija apie kultūros, kelionių, gero maisto, lėtų pramogų ir poilsio fabriką – jau tapo  gražia realybe. Kaip sako pats įkūrėjas „Kultūros misija mums – ne varnelė grafoje, o rimtas ir atsakingas darbas.“ O kad toks požiūris ir investicijos duoda puikius rezultatus akivaizdžiai matosi iš renginių gausos Merkinėje: čia atgaivintos pačios įdomiausios kalendorinės šio krašto šventės, vyksta gerosios praktikos seminarai, „Opera su džinsais“ po atviru dangumi, organizuojamos tarpukario senovės dienos „Samanos“, kūrybiniai susitikimai, poezijos skaitymai, filmų peržiūros ir dar daug kitų turinio pilnų renginių. Galima sakyti, kad čia užkurtas ne tik kepsnių, bet ir kultūros cechas.

„Už krašto garsinimą“ – Kilkų ūkis „Gyvas medus“. Tai entuziazmo, idėjų ir kūrybiškumo nestokojančios darbščios šeimos verslas. Jie iškeitė didmiestį į gyvenimą gamtoje ir įkūrė gražiai tvarkomą ūkį, kuriame su dideliu užsidegimu ir meile savo darbui tęsia daugelį metų šeimoje puoselėjamas bitininkystės tradicijas. Kiekvienas šio ūkio produktas kaip maža meilės istorija, o sukurtas prekės ženklas jau atpažįstamas plačiai ir ne tik Lietuvoje.  Aukšta kokybė, natūralumas, ryšys su tradicijomis ir produkto dizaino estetika garsina ne tik patį ūkį, bet ir visą Varėnos kraštą.

„Už bendrystę ir socialines iniciatyvas“ – UAB „Varėnos pienelis“. Sėkminga, perspektyvi, nuolat auganti, eksportuojanti kone į visą Europą ir net tolimas šalis, tačiau visada išliekanti rūpestinga savo darbuotojams, socialinei aplinkai, jautri tiems, kam reikia pagalbos. Nuo pat karo Ukrainoje pradžios ši bendrovė intensyviai prisidėjo prie ukrainiečių ir jų šeimų integracijos Lietuvoje: įdarbino kelias dešimtis ukrainiečių, pagelbėjo jiems susitvarkyti dokumentus, surado gyvenamuosius plotus, rūpinosi jų buitimi ir net laisvalaikiu ar pramogomis. Įmonė taip pat noriai dalyvauja ir prisideda prie įvairių rajone organizuojamų sporto, kultūros renginių, nelieka abejinga socialinėms iniciatyvoms. Ši įmonė šiemet taip pat švenčia jubiliejų – 20-mečio.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino laimėtojus ir padėkojo visiems mūsų krašto verslo atstovams, kurių indėlis į mūsų rajono augimą yra itin svarus ir reikšmingas. Verslininkus pasveikino ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys, vicemeras Alvydas Verbickas, vicemeras Tomas Šimukonis, administracijos direktorė Vilma Miškinienė bei administracijos direktorės pavaduotoja Stasė Bingelienė.

Šiais metais įvyko pokyčių Varėnos krašto verslo asociacijoje – pasikeitė jos vadovas. Už nuoširdų ir atsakingą darbą vadovaujant Varėnos krašto verslo asociacijai bei už ilgametę lyderystę, savo pavyzdžiu įkvepiant ir vienijant verslo bendruomenę, vakaro metu padėkota buvusiai asociacijos prezidentei Raidai Budrikienei. Taip pat pasveikintas naujai kadencijai išrinktas Varėnos krašto verslo asociacijos prezidentas, jaunas ir energingas verslininkas Lukas Povilauskas.

Vakaro melodijas susirinkusiems svečiams dovanojo dainininkė Monika Marija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *