Alytaus rajono merė susitiko su naujuoju ARATC vadovu: „Problemų nemažai, tad pokyčiai labai reikalingi“

Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Aurimas Uldukis, kur su mere Rasa Vitkauskiene ir jos komanda kalbėjosi apie esamą situaciją atliekų tvarkymo srityje bei planuojamus pokyčius.

Vos trečia savaitė direktoriaus pareigas einantis A. Uldukis pripažino, kad nors sritis ir pažįstama, tačiau regiono atliekų tvarkymo specifiką dar reikia laiko perprasti.

Svarbus kainos ir kokybės santykis

Darbų prioritetus rajono vadovams įvardinęs A. Uldukis teigė, kad siekiamybė paprastinti – skaitmenizuoti – procesus, kad mokėjimo pranešimai gyventojams būtų teikiami elektroniniu būdu, taip taupant ir didžiulius popieriaus kaštus, ir žmogiškuosius išteklius.

Alytaus rajono merė sveikino planuojamus pokyčius, tačiau pabrėžė paslaugų kokybės ir kainos Alytaus rajono gyventojams svarbą: „Kiekvienam Alytaus rajono gyventojui labai svarbu, kad kaina už atliekų tvarkymą būtų kuo mažesnė.“

Aptarus planuojamus darbus, merė R. Vitkauskienė naujajam ARATC vadovui siūlė dėti maksimalias pastangas diegiant kvapų šalinimo technologijas, nes rajono teritorijoje esantis sąvartynas išties kelia nemažų iššūkių netoliese gyvenantiems žmonėms, kenčia vietovės patrauklumas.

„Ten gyvenančių žmonių vardu siūlau ieškoti kuo efektyvesnių priemonių, nes dėl tvyrančio dvoko toje vietovėje kenčia žmonės, krenta nekilnojamojo turto vertė. Suprantu, kad viso atliekų kvapo nepanaikinsite, tačiau gyventojams komfortą padidinti tikrai galima“, – kalbėjo merė R. Vitkauskienė.

Į Alytaus rajone esantį sąvartyną keliauja atliekos iš visų 7 regiono savivaldybių.

Trūksta komunikacijos

Patvirtinus naują rinkliavos už atliekas tvarką, kai rūšiuojantieji ir deklaravę savo rūšiavimo faktą, už atliekas mokės mažiau, vicemeras Aurimas Truncė paragino regiono atliekų tvarkymo centrą dar aktyviau edukuoti gyventojus apie rūšiavimo svarbą ir prasmę.

„Trūksta aiškios ir visiems suprantamos komunikacijos rūšiavimo, mokestiniais klausimais. Problemų nemažai, todėl pokyčiai labai reikalingi“, – sakė merė R. Vitkauskienė.

Vadovai susitikime diskutavo apie pusiau požeminių konteinerių aikštelių ir maisto atliekų konteinerių poreikį Alytaus rajone ir būtinybę įrengti išties gyventojų interesus atitinkantį mišrių atliekų aikštelių tinklą.

Naujajam ARATC vadovui Alytaus rajono savivaldybės atstovai linkėjo darnaus abipusio bendradarbiavimo, kad kiekviena savivaldybė ir jos žmonių interesai būtų vienodai svarbūs. Ir, žinoma, stengtis savo veiklą ir turimus resursus tvarkyti taip, kad gyventojams netektų vėl patirti didėjančių kainų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *