Seimas pritarė naminukės įteisinimui kaimo turizmo sodybose

Asociatyvi policijos pareigūnų archyvo nuotr.

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis būtų įteisinama galimybė be jokios licencijos ūkininkams gaminti naminę degtinę ir ją pardavinėti svečiams.

Tiesa, vadinamą samagoną galės gaminti ir pardavinėti tik tie ūkininkai, kurie teikia kaimo turizmo paslaugas.

Už įstatymo pataisas po svarstymo balsavo už 60 Seimo narių, prieš buvo 22, o susilaikė 27.

Už laisvesnę naminės degtinės gamybą ir pardavimą balsavo tiek valdančiųjų konservatorių, liberalų frakcijų nariai, tiek opozicinių frakcijų atstovai.

Jeigu įstatymas bus galutinai priimtas, ūkininkams leidžiama per kalendorinius metus pagaminti ne daugiau kaip 100 litrų tradicinių alkoholinių gėrimų.

Numatoma, kad įranga, kuri būtų naudojama gaminant tokius alkoholinius gėrimus, turėtų būti ūkininko pažymėta aiškiai matomu identifikaciniu numeriu.

Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai turėtų būti nedelsiant išpilstyti į ne mažesnę kaip 0,2 litro, bet ne didesnę kaip vieno litro stiklinę tarą.

Šie alkoholiniai gėrimai turėtų būti žymimi aiškiai matomomis etiketėmis, kuriose būtų nurodytas etiketės numeris, tradicinį alkoholinį gėrimą pagaminusio ūkininko vardas ir pavardė, šio produkto pagaminimo data ir laikas, sudėtis ir tūrinė etilo alkoholio koncentracija procentais.

Tokie ūkininkai galėtų savo pagamintų tradicinių alkoholinių gėrimų pavadinimus pateikti ant jų valdomo transporto ir kaimo turizmo sodybų, nelaikant to reklama.

Trečias ir paskutinis balsavimas dėl naminės degtinės gamybos ir pardavimo turėtų būti artimiausiu metu.

Kaip teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte, jo tikslas – įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 tūrio procentai, gamybą bei vartojimą, suteikiant gamybos, laikymo ir vartojimo teisę ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas registre, kurie teikia kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas.

Esą tik tokiose kaimo turizmo sodybose galės veikti namų gamybos alkoholinių gėrimų įranga ir poilsiautojai turės galimybę stebėti šių gėrimų gamybos procesą.

Pagaminti gėrimai bus vartojami ir parduodami tik ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje.

Kai kurie Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad tokios pataisos prieštarauja ilgai vykdomai valstybės politikai mažinti alkoholio vartojimą.

Tačiau daugumos tokie argumentai neįtikino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *