Parodoje „Žydinti moteris“ – moteriškumu pulsuojanti fotografijų ir rankdarbių bendrystė

Alytaus miesto savivaldybės I aukšto fojė veikia paroda „Žydinti moteris“. Čia eksponuojama Sandros Degutytės nuotraukos ir Violetos Gavėnienės rankų darbo aksesuarai. Parodos autores sveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.

S. Degutytė fotografijos meno moko Alytaus jaunimo centre ir Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale. Meninėse Sandros nuotraukose užfiksuotas skirtingų kartų moterų žydėjimas.

Fotografijoje įamžinta ir kita parodos autorė – Violeta. Jai ši paroda – pirmoji. V. Gavėnienė už pasitikėjimą dėkojo Alytaus miesto savivaldybei ir atskirai Kultūros skyriui bei Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriui, vadovaujamam Modestos Tarasauskienės.

Tapti šio skyriaus nare siekia ir tekstilinius papuošalus kurianti V. Gavėnienė, tęsianti tautodailininkų dinastiją. Jos tėtis – medžio drožėjas Bronius Palažija, kurio šachmatai yra pasiekę ir JAV. O su vyru Ramūnu jie puoselėja dekoratyvinių augalų medelyną.

„Meno žmogui kankinimasis yra tam tikras malonumas“, – švelniai pajuokavo Violeta. Ir atkreipė dėmesį į parodoje eksponuojamą apykaklę. Jai, sukurtai iš 800 numegztų lapelių, pagaminti prireikė 40 valandų gryno darbo.

Autores sveikino kolegos, bičiuliai, mokiniai ir fotomodeliai.

Parodą aplankyti galima iki kovo 31 d.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *