Parama smulkiam ir vidutiniam Alytaus verslui: savivaldybė iš dalies kompensuos įrangos įsigijimo išlaidas

Alytaus miesto savivaldybės taryba pakeitė Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašą ir atvėrė didesnes galimybes verslo subjektams pasinaudoti finansine parama. Nuo 2024 m. kovo 15 d. iki spalio 31 d. smulkaus ir vidutinio verslo įmonės galės teikti prašymus finansinei paramai gauti.

„Alytaus miesto savivaldybė nuo šiol skirs paramą ne tik iki trejų metų mieste veikiančioms įmonėms, bet ir visiems veiklą vykdantiems verslams, nepriklausomai nuo jų veiklos vykdymo pradžios. Tikimės, kad toks tvarkos aprašo pakeitimas planuojančius imtis verslo alytiškius paskatins neatidėlioti planų ir drąsiai imtis jų įgyvendinimo. Atnaujintas Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašas yra papildytas nauja finansavimo priemone – veiklos kokybės gerinimo įrangos įsigijimo išlaidų daliniu kompensavimu. O nuo kovo 15 d. kviečiame verslo atstovus teikti prašymus savivaldybei dėl lėšų skyrimo“, – pasinaudoti verslo paramos priemonėmis verslininkus kviečia ir su pokyčiais supažindina Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Bronius Bieliauskas.

Atnaujintame dokumente smulkaus ir vidutinio verslo subjektams, įdarbinusiems 14–21 m.  jaunuolius vasaros laikotarpiu (ne ugdymo proceso metu: birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais), numatyta didesnė dalinė darbo užmokesčio kompensacija. Anksčiau už visu etatu įdarbintą jaunuolį įmonei  per mėnesį  buvo kompensuojama 300 Eur suma, nuo šiol – 500 Eur. Jei jaunuolis dirbo ne visu etatu, kompensacija skaičiuojama proporcingai išdirbtų dienų skaičiui. Ji darbdaviui suteikiama ne mažiau kaip už 15 darbo dienų ir ne daugiau kaip už 3 mėnesius.

Svarbu yra tai, kad darbuotojų deklaruota ir faktinė gyvenamoji būtų Alytaus miesto savivaldybėje. Smulkaus ir vidutinio verslo subjektui, įdarbinančiam tą patį jaunuolį, kompensavimas suteikiamas tik vieną kartą, o kompensacija tam pačiam darbdaviui gali būti skiriama ne daugiau kaip už 4 įdarbintus jaunus asmenis per metus.

Jauno verslo idėjai įgyvendinti kompensuojama iki 5 tūkst. eurų, bet ne daugiau kaip 80 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos. Kompensacija skiriama tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų), kurių įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos.

Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašas papildytas nauja priemone – veiklos kokybės gerinimo įrangos įsigijimo išlaidų daliniu kompensavimu. Pagal šią priemonę smulkaus ir vidutinio verslo subjektui bus padengiama iki 3 000 eurų, bet ne daugiau kaip 50 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos. Parama bus skiriama pagal prioritetines kryptis: skaitmeninimas, klimato kaitos mažinimas / žaliasis kursas, naujų, inovatyvių technologijų diegimas. Į kompensaciją galės pretenduoti tik labai mažoms įmonės (iki 10 darbuotojų), kurios pateiks išlaidas pagrindžiančius su verslui įsigytos įrangos, techninės pagalbos priemonių, skirtų darbo vietos funkcionavimui pagerinti ir užtikrinti, įsigijimą, sumontavimą ir pritaikymą dokumentus. Išlaidos nebus kompensuojamos įsigijus kompiuterius, spausdintuvus ir automobilius.

Lieka galioti priemonė naujų darbo vietų įkūrimui. Subjektai, kurie per paskutinius 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos įkūrė bent vieną naują (papildomą) darbo vietą Alytaus miesto savivaldybėje ir joje įdarbino darbuotoją, kuris išdirbo paskutinius 12 mėnesių iki prašymo pateikimo, o nuo įdarbinimo pradžios turi būti praėję ne daugiau kaip 14 mėnesių. Subjektai gali gauti dalinį kompensavimą: vienai įkurtai naujai darbo vietai, įdarbinus Alytaus miesto gyventoją (turi būti deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta) pagal neterminuotą darbo sutartį, visu etatu ir mokant ne mažesnį kaip Vyriausybės nustatytas minimalus darbo užmokestis. Skiriama vieną kartą iki 1 000 eurų dalinė išlaidų kompensacija atsižvelgiant į darbuotojo darbo užmokestį, įformintą darbo sutartyje. Išlaidų kompensavimas skiriamas tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų) arba įmonės įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos.

Atnaujintame apraše numatyta, kad per trejų metų laikotarpį nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo už paramos lėšas įsigyta įranga negali būti parduota ar kitaip perleista tretiesiems asmenims.

Alytaus miesto savivaldybės Verslo skyrius kviečia nuo 2024 m. kovo 15 d. iki spalio 31 d. smulkaus ir vidutinio verslo įmones teikti prašymus Alytaus miesto savivaldybei finansinei paramai gauti. Norinčius pasinaudoti teikiamos kompensavimo priemonėmis ar kilus klausimams kreiptis į Verslo skyriaus vedėjo pavaduotoją Rasą Michnovič el. p. rasa.michnovic@alytus.lt arba +370 678 19 672.

Išsamiai susipažinti su Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašu galite čia.

Prašymo forma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *