Alytiškių laukia pokyčiai: draudimą laikyti automobilį aikštelėje lems jo ilgis

Mėgindami išspręsti problemą, kai lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose ar tam tikrose gatvių vietose „įsitaiso“ tarnybinės didžiagabaritės transporto priemonės (autobusai, mikroautobusai, krovininiai automobiliai), Dzūkijos sostinės politikai dar praeitų metų spalį patvirtino naujas Alytaus miesto tvarkymo ir švaros taisykles.

Tąkart buvo nuspręsta miesto bendro naudojimo teritorijoje esančiose eismo zonose (automobilių stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose, įvažiavimuose ir gatvėse) bei prie daugiabučių namų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse drausti laikyti M2 ir M3 klasės (autobusus, mikroautobusus), N1, N2 ir N3 klasės (krovininius automobilius), O1,  O2, O3, O4 klasės priekabas ir puspriekabes, taip pat neeksploatuojamas, techniškai netvarkingas, paliktas be priežiūros transporto priemones, kitą techniką, įrengimus ar jų dalis.

Praėjus keliems mėnesiams naujai patvirtintą tvarką suskubta koreguoti.

Kaip portalui Dzūkijosveidas.lt sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis, sprendimų imta ieškoti kilus didžiuliam miestelėnų nepasitenkinimui. Esą didžiausią diskusijų audrą sukėlė draudimas automobilių stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose, įvažiavimuose ir gatvėse laikyti N1 klasės transporto priemones, tarp kurių – ir pikapai, ir komercinis transportas, ir kiti nedideli automobiliai.

„Svarstoma draudimus taikyti atsižvelgiant ne į automobilio klasę, bet į jo ilgį. Tarkime, transporto priemonės, kurių ilgis neviršija šešių metrų galėtų būti laikomos stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose, įvažiavimuose ar gatvėse, o viršijančios – jau nebe. Šiuo metu kaip tik tariamės su Vyriausybės atstovu, ar naujoji tvarka nepažeistų jau galiojančių teisės aktų ir gali būti kad sprendimo projektas bus teikiamas svarstyti tarybai kovo mėnesį“, – sakė G. Rakaitis.

8 komentarai apie “Alytiškių laukia pokyčiai: draudimą laikyti automobilį aikštelėje lems jo ilgis

  1. Gaila kad buvo pakoreguota įstatymas, nes aikštelese gudruciai stato ir savo ir darbinius automobilius ir baisu ką pasakyt

        1. Išvis uždrausti visokiems autobusams laikyt užtenka lengvų automobilių vakare gryžk užkišta pasistatyt be šansu

  2. Nesamone …imoniu automobiliai turi būti laikomi ne prie gyvenamu namu ir ne 6m.Ka kiekviena reikės matuoti koks ilgis

  3. Nebūtų problemų, jei kiekvienam namui būtų priskirtos tokio dydžio, kaip Sudvajų gatvės 10 ir 12 namų aikštelės. Namai tik po 12 butų, todėl aikštelės pusiau tuščios. O kitų namų gyventojai turi muštis dėl 30 centimetrų ilgesnio automobilio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *