Pagrindinės su burnos sveikata susijusios gydymo baimės. Kaip jas įveikti? 

Kai kuriems žmonėms mintis apie dantų gydymą yra baisesnė už siaubo filmą. Nesvarbu, ar jaučiate nerimą, ar turite rimtą dantų gydymo fobiją, šie jausmai gali trukdyti kuo geriau pasirūpinti savo dantų sveikata. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pristatys jums pagrindines su burnos sveikata susijusias baimes, ir būdus, kaip to galima išvengti. 

  • Protinio danties rovimas

Kai kurie pacientai teigia, kad bijo protinio danties rovimo. Trumpai tariant, protiniai dantys – tai tretieji krūminiai dantys, mediciniškai dar vadinami aštuntaisiais. Tačiau galime jus nuraminti, kad įvairių taikomų metodų dėka, danties rovimas nesukelia jokio skausmo. Procedūros metu galite rinktis tiek nuskausminimą tiek sedaciją, ir kėdėje jaustis komfortiškai. 

  • Šaknų kanalų gydymas

Kai kurie pacientai mano, kad šaknų kanalų gydymas yra nepakeliamai skausmingas. Tačiau iš tikrųjų, ši procedūra nesukelia jokio diskomforto. Jos metu, odontologas naudoja nuskausminamuosius, o po procedūros gali skirti vaistų nuo skausmo. Be abejo, po procedūros galima jausti maudimą ir dantenų jautrumą, tačiau po kelių dienų jis praeina.

  • Ilgas gydymas po „All-on-4®“  implantacijos

Kartais pacientai teigia, kad bijo ilgo implantacijos gydymo laiko. Tačiau gera žinia yra ta, kad nauji dantys ant 4 implantų pagaminami labai greitai. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori dantis turėti kuo greičiau, jie atrodo puikiai jau po poros vizitų pas specialistą. „All-on-4®“  protezavimas yra suskirstytas į 4 etapus:

1. Konsultacija ir svarbiausi tyrimai

Konsultacijos metu, aptariamos paciento galimybės ir norai, atliekamas ištyrimas, padaromos panoraminė ir 3 D nuotraukos. Pirmajame etape taip pat aptariama kaina, bei gydymo planas.

2. Implantacija

Antrojo etapu metu, jei yra nepagydomų dantų, jie pašalinami, įsriegiami „All-on-4®“ implantai ir nuimami atspaudai laikiniems dantims. Operacija vienam žandikauliui dažniausiai užtrunka 2 val., o dviems gali trukti 4-6 val.

3. Gijimas ir laikinų protezų įdėjimas

Laikini dantys yra tvirtinami per 24-48 val. po dantų implantacijos. Svarbu paminėti, kad tvirtinant laikinus begomurinius protezus, pacientas per 2 dienas turi dar 4 kartus apsilankyti pas odontologą apžiūrai ir kad būtų atlikti sukandimo matavimai.

4. Nuolatinių protezų tvirtinimas

Pasibaigus implantų gijimo laikotarpiui, kuris trunka 4-6 mėn., pacientui ant 4 implantų yra tvirtinami nuolatiniai begomuriniai protezai iš 10-12 dantų.

Taigi, akivaizdu, kad visi turime savų baimių, kurios kartais stabdo nuo pasirūpinimo savo sveikata ir gerove. Tačiau jeigu jums reikalingas protinio danties rovimas, arba norite savo šypseną atkurti „All-on-4®“ implantais – nedelskite. Laiku nesuteiktas gydymas gali sukelti sveikatos problemų. Kviečiame atvykti į mūsų kliniką ir aptarti savo galimybes. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *