Už trumpalaikį stovėjimą prie PC „IKI“ Alytuje gyventojams tenka susimokėti (papildyta)

 

Prieš keletą metų prekybos centras „IKI“ savo aikštelėse įsidiegė mokamą parkavimo sistemą „UniPark“, kuri pagal jose esančius skelbimus leidžia nemokamai statyti automobilius vieną arba dvi valandas per parą priklausomai nuo prekybos centro. Tačiau gyventojai susiduria su problema, kad už trumpą stovėjimo laiką jie sulaukia baudų.

Vienoje iš Alytaus grupių gyventojas iškėlė problemą, kad pasistačius automobilį PC „IKI“ aikštelėje esančioje Jaunimo g. 24 gavo baudą už stovėjimą, nors teigia, kad stovėjo tik apie 15 min. Paskambinus į įmonę, kuri administruoja baudas, aiškintis situacijos atsiliepė „robotas“, kuris nesuteikė jam reikalingos informacijos, tačiau gyventojas sužinojo, kad  jeigu išvažiavimas neužfiksuotas automatiškai, tuomet reikia siųsti SMS žinutę ir taip jį užfiksuoti.

Po šiuo gyventojo pasidalinimu alytiškiai įsitraukė į diskusijas pateikdami įvairias savo situacijas. Vieni teigia kad tą pačia dieną trumpam užsukus į minėtą prekybos centrą kelis kartus vis vien gavo baudą, tačiau parašius laišką ir nurodžius klaidą pinigai buvo grąžinti. Kiti, kad gavus baudą ir paprašius nuotraukų gaunamos tik įvažiavimo nuotraukos ir tenka įrodinėti, kad išvažiuota neviršijus laiko. Dar kiti rašo, kad pasitaiko atvejų, jog apie baudas sužino ne tiesiogiai iš įmonės, o iš antstolių.

Taip pat teigiama, kad prieš išvažiuojant reikia stabtelti, kad kameros užfiksuotų išvažiavimą.

Gyventojai piktinasi tokia tvarka ir kai kurie iš jų teigia, kad nebesilanko arba nebesilankys šiame prekybos centre dėl tokios parkavimo sistemos.

PC „IKI“ esančioje Naujoji g. 2C, nemokamas stovėjimas yra iki 2 val., o Jaunimo g. 24 nemokamai statyti automobilį galite iki 1 val. Viršijus šį laiką, kiekviena papildoma valanda kainuoja 1 Eur. Toks parkomatas įrengtas ir prie PC „Lidl“ Jazminų g. čia gyventojai gali statyti automobilius 90 minučių.

Už stovėjimą aikštelėje galima atsiskaityti „UniPark“ programėle, SMS žinute, parkomate esančiame prie prekybos centro arba pagal sudarytą sutartį.

„Unipark“ priklauso bendrovei „Stova“.

„Unipark“ pakomentavi situaciją:

Šioje aikštelėje veikia kameromis valdoma „Parkomatic“ parkavimo sistema. Nors joje nėra eismą reguliuojančių barjerų, kiekvienas įvažiavimas ir išvažiavimas yra fiksuojamas išmaniųjų „Parkomatic“ kamerų. Jei sistema užfiksuoja, kad išvažiuodamas automobilis yra neapmokėjęs už parkavimą ar viršijęs nemokamą laiką – jam automatiškai sugeneruojamas pranešimas apie neapmokėtą parkavimą. Apie parkavimo tvarką kiekvienas vairuotojas yra informuojamas kelio ženklais įvažiuojant į aikštelę ir jos viduje. 

Pagrindinė priežastis, kodėl vairuotojai gali gauti pranešimus apie parkavimo mokestį, yra nešvarūs automobilio numeriai įvažiuojant arba išvažiuojant iš aikštelės, ši problema yra opiausia žiemos metu. Sistema tiesiog negali „pamatyti“ apsnigto ar nešvaraus transporto priemonės numerio, o jei užfiksavus įvažiavimą kamera neužfiksuoja išvažiavimo – yra sugeneruojamas parkavimo mokesčio pranešimas, nes nebuvo gautas mokestis už parkavimą. Visada ieškome naujų būdų ir bandome įvairius sprendimus, siekdami spręsti šią situaciją ar bent jau mažinti jos įtaką. Vis dėlto pasaulyje dar nėra sukurta tokia sistema ar kamera, kuri galėtų nuskaityti apsnigtą ar nešvarų automobilio numerį.

Turint omenyje, kad „Parkomatic“ aikštelių sprendimas Lietuvoje vis populiarėja, vairuotojus raginame prieš kiekvieną kelionę patikrinti, ar automobilio numeriai yra švarūs – taip jie galės būti įsitikinę, kad kameros jų numerius nuskaitys teisingai uždarose (barjerais reguliuojamose) ir „Parkomatic“ aikštelėse. Nepaisant oro sąlygų, Kelių eismo taisyklės (KET) įpareigoja eismo dalyvius važinėti su švariu, neuždengtu ir nepaslėptu valstybiniu numeriu. Numeris privalo būti švarus, nesurūdijęs, aiškiai įskaitomas, o už važiavimą nenuvalytu valstybiniu numeriu gali grėsti bauda.

Kiekvieną atvejį sprendžiame individualiai, bet jei susisiekus su mumis info@unipark.lt nusprendžiame, kad vairuotojas (-a) neteisingai gavo pranešimą už parkavimo mokestį, mes jį geranoriškai anuliuojame.

„Unipark“ Rinkodaros vadovo Lauryno Globio informacija

26 komentarai apie “Už trumpalaikį stovėjimą prie PC „IKI“ Alytuje gyventojams tenka susimokėti (papildyta)

 1. Sveiki, Ačiū dievui teisybė triumfuoja, parašiau elektroninį laišką, kad kategoriškai nesutinku su stovėjimo laiku, į kurį gavau atsaymą : “Laba diena,
  dėkojame, kad kreipėtės. Noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad aikštelėje neturime fizinio kontrolieriaus, baudas išrašome pagal kamerų fiksavimus. Jūsų atveju išvažiavimo metu kamera neužfiksavo išvažiavimo, dėl šios priežasties ir gavote pranešimą. Kad automobilio valst. numerius kamera tinkamai užfiksuotu Svarbu tiek įvažiuojant, tiek išvažiuojant iš aikštelės užtikrinti, kad automobilio numeriai būtų pilnai švarūs, greitis ne per didelis ir t.t.
  Šį pranešimą anuliuojame, mokėti nieko nereikės.
  Atsiprašome už sukeltus nepatogumus ir Jūsų sugaištą laiką.
  Dėkojame už Jūsų supratingumą, bei linkime gražios dienos.” 😁

 2. Dėkite kelio barjerą ir žmogus žinos kas Ira kas, ar norite be jokių investicijų pinigus susirinkti per kameras, čia jau lupikavimas gaunasi, ne visi rašo skundus, dėl šventos ramybės susimoka ir atia, kita syki aplenks tokį IKI prekybos centrą…

  1. Neikit į prekybos centra nieko nepirkit ir labai greit nusileis ant žemės ir nereoikės nieko mokēt nes džiaugsis kad kas nors kažka ateina pirkti.

   1. Už 10 min pavėlavimo atsiuntė €10 baudą. Parašius El.laišką baudą sumažino per pus. Legalus pinigų lupimas.

 3. Kaip galima apsipirkti centrinėje IKI ir užeit į viršų parduotuves ir pasimatuoti ir dar kavutės išgert? Niekaip. Susimokėjau baudą! Nes užtrukau ilgiau leistino laiko. Daugiau nesilankau. Nes jeigu visos parduotuvės neprisideda prie aikštelės išlaikymo, vadinasi jiems klientų nereikia.

  1. O aš sumokėjau baudą net tą dieną nebūnant mieste.paskambinus mergina pasakė kreipkitės į teismą

 4. Paprasčiausiai reiktų nevažiuoti į tas parduotuvės kur yra mokamos aikšteles. Įsigalėjo parazitai perėme aikštelės. Man buvo taip kad mašina sugedo atvažiavus į Vidzgirio iki. Tai kol radau kas nubuksyravo praėjo papildomų 10 minučių, o net nežinojau kad tą aikštelė mokama. Gal kur ir yra parašyta, bet ivažiuojant nesimato, o turėtų būti prie ivažiavimo, kad visi matytų. Ir už tas 10 minučių atėjo 10 eurų premija. Ką galiu pasakyti, parazitai. Daugiau į tą parduotuvė nevažiuoju.

   1. Pralenkiu tą IkI.Gi yra gi daugiau geresnių parduotuvių ir be tų IKi..ar Lidl.
    Pasipinigavimas iš Oro !
    Čia tų verslininkėlių verslas kurie gyvenime nedirbę,tik dykus pinigus gavę.Todėl ir prigalvoja projektų įsisavinimo projektų.

 5. Yra kitos parduotuves kur nera tokiu aikštelių,ten reikia ir lankytis…gerai ,kad sužinojau

  1. As saugiau moteri ir eikstelei nebūdavo vietos tai stačiau iki aikštelei tai gavau baudu po puses metu tai sakau kur buvot anksčiau as nepakeitus gyvenamuosius vietos deklaruota ir irodziau kad jie neteisus ir nurase bučiau uz kiekviena bauda po 10 eur mokejus 7 laiskai ir jau buvo padare ieskot sakau reik kovot nenusileisti nes jie naudojasi musu baime

  2. Pralenkiu tą IkI.Gi yra gi daugiau geresnių parduotuvių ir be tų IKi..ar Lidl.
   Pasipinigavimas iš Oro !
   Čia tų verslininkėlių verslas kurie gyvenime nedirbę,tik dykus pinigus gavę.Todėl ir prigalvoja projektų įsisavinimo projektų.

 6. Turėtų būti šlagbaumas, kaip visose normaliose aikštelėse Vidzgirio iki nes garantuoju kad didesnė dalis žmonių net nežino kad ta aikštele mokama. Bet argi gnydos investuos į šlagbauma. Labai gerai baudas bauduvos šalyje išrašineti, surenka kurkas daugiau nei už stovėjimą. Žino gi parazitai kad dėl 10 eurų niekas į teismą nesikreips.

 7. Nesuprantamas vienas dalykas,kodėl įrodinėti kada įvažiavo ir išvažiavo turi vairuotojas???kodėl ne įmonė ,kuri pelnosi iš žmonių,???kada vieną sykį tai Lietuvoje baigsis,kaip ir greičio viršytojai,tas pats per tą patį,turi įrodinėti vairuotojas o ne policijos atstovai.

 8. Sveiki,tokia situacija mano su Vidzgirio IKI…. taip būna kad tenka į dieną kelis kartus atvažiuoti į šitą parduotuvę,taigi fiksuoja įvažiavimo ir išvažiavimo laiką,kadangi kelis kartus ivaziuoji,tai tai jie isigudrine nuima pirmo laiko įvažiavimą,o išvažiavimą antro karto,va tau ir biznis. Už baudą atėjo išieškojimas iš kažkokios skolų kontoros. Nebuvau įspėtas nei laisku registruotu,nei į el.pasta kad susimokėti. Išvada,nesiskaitymas su žmonėmis visiškas,kažkokia komedija. Patariu aplenkti tokius prekybos centrus kaip Vidzgirio IKI

  1. Aš irgi pirmą kartą girdžiu,kad Vidzgirio iki yra mokama, kažkaip tai nepastebėjau jokių ženklų,gal ir man ateis kokia bauda už pusės metų,nors nesu daugiau kaip pusvalandžio ten praleidus.O kas liečia Unipark, tai lupikautojų kompanija,susipirko visas aikšteles prie Kauno oro uosto,tai dabar vietoj €50 už mėnesį ilgalaikio stovėjimo reikia mokėti daugiau kaip €360 ir jokių nuolaidų.Paskaityti galite apie juos komentarus,nei vieno teigiamo.

 9. Dirbu pavezeju siuncia ir siuncia ir Anstoliai siuncia ten viena aferistu gauja.jau zmoniu nevaziuosim prie iki paimti tas pats vidzgiri ir centre.jeigu man per diena5 kartus reikia uzsukt tai uzfiksuoja anksti ryte ir paskutini vakare nors uztrunku 2min. Siuskit juos nahui ir tegu negasdina aferistai.jei iki nesusitvarko ignoruokit toki prekybcent.nemokekit aferistams uzkariavo visa Lietuva paskaitykit arsiliepimus apie just.kam meras mieste reikalingas. Cesiuli. Gal nusviesi sita padety jau ne pirmi metai sita bletsva vyksta …nevaziuokit y. IKI

 10. Jau du kartus mokėjau … dabar labai retai užsuku į šį centrą… nebent druskos prisireikia… Ar tikrai Alytuje reikia tokios paslaugos? Juk jie tik ir laikosi iš baudų …

 11. Ar ligoninės aikštelė ne tas pats unipark administruoja? Gal reiktų vyti tą šaraškino kontora iš Alytaus

 12. Na, yra Alytuj parduotuvių ir be IKI, kur su nemokamos aikštelės. IKI Unipark darbuotojai galės apsipirkinėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *