Verslo projektą įgyvendinę „Venciūnų sodiečiai“ gali pasirūpinti maistu jūsų šventei

Gyventojus telkiančios ir įvairias veiklas organizuojančios bendruomenės vis aktyviau imasi ir verslo projektų. Alytaus rajono Venciūnų kaimo bendruomenė „Venciūnų sodiečiai“ suremontavo buvusios mokyklos virtuvės patalpas, įsigijo profesionalios maisto ruošai skirtos įrangos ir įkūrė darbo vietą.

„Vienas malonumas būti tarp žmonių, kurie nereikalauja ir nesiskundžia, kad trūksta darbo, veiklos ar pinigų, o patys imasi iniciatyvos. Įkurtuvių proga norėčiau palinkėti augti ir plėstis – kad Venciūnų vardas garsiai skambėtų ir už rajono ribų. Tai puikus pavyzdys, kaip galima įveiklinti apleistas patalpas ir įgyvendinti idėjas čia, Alytaus rajone“, – „Venciūnų sodiečius“ sveikino Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė.

Nauja bendruomenės teikiama paslauga – gardūs ir akį traukiantys vieno kąsnio užkandžiai. Pastaruosius ruoš daugiau nei 20-metį kulinarijai atsidavusi Jolita. Buvusios mokyklos patalpomis Venciūnų kaimo bendruomenė naudojasi pagal panaudos sutartį su Alytaus rajono savivaldybe.

Patalpos buvo ne tik suremontuotos, bet ir nupirkta įvairios elektrotechnikos: šaldytuvas, šaldiklis, indaplovė, konvencinė garo krosnis, elektrinė viryklė, taip pat maisto produktams laikyti reikalingi stelažai, įrengtas vandentiekis, nuotekų sistema, vėdinimo sistema garams ištraukti.

Įkurta darbo vieta

Tačiau kaip svarbiausią pasiektą projekto tikslą bendruomenės pirmininkas Svajūnas Adžgauskas įvardiją darbo vietos sukūrimą, kurią įsipareigojo išlaikyti trejus metus. „Kol kas tai didelis iššūkis, nes nėra lengva pradėti veiklą, mokėti atlyginimą. Paskaičiavome, kad, norint išlaikyti vieną darbo vietą, per mėnesį reikia pagaminti ir parduoti apie 1000 vienetų vieno kąsnio sumuštinukų. Mūsų darbuotoja turi nemažą patirtį, todėl, manau, kad sunku nebus“, – sakė S. Adžgauskas.

Visuomeninės organizacijos „Venciūnų sodiečiai“ pirmininkas tikisi, kad projektas bus sėkmingas ir plėsis, leis uždirbti lėšų, kurias bus galima naudoti įvairioms bendruomenės veikloms stiprinti. Jau dabar galima užsisakyti ne tik maistą įvairioms progoms, bet ir jo gaminimo edukaciją. Be to, svarstoma idėja plėsti pradėtą veiklą ir įrengti salę, kurią būtų galima išnaudoti įvairioms veikloms, užsiėmimams, paslaugoms teikti.

Apie projektą

Venciūnų kaimo bendruomenė „Venciūnų sodiečiai“ projektą įgyvendino per Alytaus rajono vietos veiklos grupę, teikdami paraišką pagal Alytaus rajono VVG vietos plėtros strategijos priemonę „Bendruomeninių paslaugų kūrimas ir plėtra“. Projekto bendra vertė 63 669,23 Eur. Iš Europos Sąjungos lėšų buvo finansuojama 50 000,00 Eur, kitą lėšų dalį skyrė Alytaus rajono savivaldybė.

„Be savivaldos palaikymo – tiek moralinio, tiek finansinio – bendruomenei būtų sunku skintis į priekį, todėl labiau džiaugiuosi, kad tokią svarbią dieną švenčiate kartu su Venciūnais“, – atidarymo renginyje sakė bendruomenės pirmininkas Svajūnas Adžgauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *