Nedidelės siuvimo įmonės vadovė R. Čiakienė: „Viskas prasidėjo nuo noro turėti gražų pirkinių krepšelį“

Keliaudami į parduotuvę apsipirkti, ko gero, mieliau renkamės daugkartinio naudojimo pirkinių krepšelį. Spalvingas, kokybiškas ir stilingas pirkinių krepšelis atrodo kur kas geriau nei polietileninis. Būtent tokius akį traukiančius, džinsinius pirkinių krepšelius siuva prieš keletą mėnesių veiklą atnaujinusi UAB „Denim LT“, kuriai vadovauja Rasa Čiakienė.

Tiesa, stilingi maišeliai – ne vieninteliai gaminiai, kuriuos siuva ši Žiburio gatvėje įsikūrusi nedidelė įmonė. Gamybos asortimente – prijuostės, virtuvinės pirštinės, paplūdimio krepšiai.

Išskirtiniai šios įmonės gaminiai siuvami neseniai Alytaus miesto savivaldybės smulkiam ir vidutiniam verslui paramos lėšomis įsigyta įranga.

Pasak R. Čiakienės, už savivaldybės skirtas lėšas jos vadovaujama įmonė nusipirko 3 siuvimo mašinas, pramoninį lygintuvą, sukirpimo peilį ir presą. Rasa džiaugiasi savivaldybės skirta išlaidų kompensacija ir teigia, kad šios lėšos tiek jai, tiek bet kuriam pradedančiajam verslą yra puiki paskata plėtoti tai, kas pradėta.

Pomėgis siūti – iš senelių

O nuo ko gi viskas prasidėjo? Siuvimu Rasa susidomėjo dar vaikystėje. Šia veikla užsiėmė jos seneliai. Viena iš močiučių buvo kaimo siuvėja, kuri pasiūdavo viską, ko tik prireikdavo į ją besikreipiančiam kaimynui ar pažįstamam. Siuvimas nesvetimas buvo ir kitai močiutei, o vienas iš senelių netgi dirbo siuvimo ateljė. „Tėvai pomėgio siūti neturėjo, tačiau aš dažnai matydavau, kaip tai daro seneliai“, – prisimena R. Čiakienė.

Baigus mokyklą, Rasai reikėjo rinktis kur stoti. „Planavau studijuoti finansus, bet paskutinę minutę persigalvojau ir pasirinkau siuvimo technologijų studijas Kauno technologijos universitete“, – prisipažįsta įmonės vadovė.

Vis dėlto darbas siuvimo įmonėse baigus studijas Rasos nesužavėjo – svajonių darbo jai nepavyko surasti. Nors jau tuomet buvo minčių siūti gaminius būtent iš džinsinės medžiagos, tačiau visgi jų Rasa atsisakė ir pradėjo dirbti finansų srityje: „Tuomet  nusipirkau naudotų siuvimo mašinų ir pradėjau siūti, tačiau netrukus supratau, kad iš to išgyventi bus sunku, juk nebuvo elektroninės prekybos, trūko tam tikrų žinių. Tada viską mečiau ir išėjau dirbti į finansų sritį.“

Bėgo laikas ir vieną dieną R. Čakienė suprato, kad nuo ryto iki vakaro sėdėti prie kompiuterio – ne jai ir ji vėl sugrįžo prie siuvimo.

„Vėl pradėti siūti paskatino ekologija. Daugeliui ėmus atsisakyti polietileninių maišelių, tai panorau padaryti ir aš. Neslėpsiu, norėjau turėti gražų maišėlį, tačiau man nesisekė tokio rasti, tuomet ir kilo mintis pasisiūti jį pačiai“, – pasakoja Rasa.

UAB „Denim LT“ gaminiai keliauja po visą pasaulį

Nors verslo pradžia nebuvo lengva, Rasa džiaugiasi, kad dabar jis pamažu įsibėgėja. Šiuo metu įmonė yra „rinkos tyrimo“ stadijoje, kai kartu su kolegėmis kuria įvairius gaminius, stebi, kas ir ką perka ir ieško tinkamiausių gaminių modelių.

Gaminiai parduodami pasaulinėje rankdarbių platformoje ETSY. Džinsinius pirkinių krepšelius, prijuostes, virtuvines pirštines ir kt. jau yra įsigiję Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje gyvenantys klientai. Įmonės gaminius galima taip pat galima nusipirkti ir Lietuvoje https://www.denimdeko.lt/

Anot Rasos, vystyti verslą Alytuje – idealios sąlygos. „Gyvename mieste, kuriame kelionė į darbą trunka vos 10–15 minučių. Nereikia gaišti daug laiko važiuojant iš vieno miesto taško į kitą. Be to, Alytus yra patogioje geografinėje padėtyje, visai netoliese šalies didmiesčiai – Vilnius ir Kaunas“, – miesto privalumus vardija Rasa ir užsimena apie verslo plėtros planus.

Minčių, kaip plėtoti verslą, ji turinti daug, svarbu, kaip ji teigia, kad joms įgyvendinti nepritrūktų drąsos, juk būtent jos, gimus siuvimo verslo idėjai, jai pritrūko prieš dešimtmetį.

Kaip teigia Rasa, jeigu verslas seksis, ji jį toliau norėtų vystyti keliomis kryptimis. Viena jų – tekstilės perdirbimas – rinkti senus džinsus ir iš jų gaminti originalius gaminius.

Kita kryptis – į savo verslą įtraukti ir kitų bendruomenės narių, tokių, kurie užsiima rankdarbiais, pasiūlyti jiems gaminti iš džinso likučių ir jų gaminius parduoti per ETSY platformą.

„Juk per mėnesį kelis gaminius sukuriančiam žmogui, ypač kalbant apie senjorus, gali būti sunku prekiauti elektroninėje prekyboje, tačiau, ko gero, smagu parduoti vieną kitą daiktą, o man tai būtų galimybė praplėsti asortimentą“, – teigia Rasa.

Trečioji kryptis, kurios imtis galvoja sau ir savo kolegėms tikėjimo savo kūryba, originalių idėjų ir gyvenimo lengvumo linkinti Rasa – prekyba verslo dovanomis ir  personalizuotu, verslo sektoriui skirtu asortimentu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *