„Alytaus šilumos tinklai“ siūlo atsisakyti popierinių sąskaitų

Kiekvieną mėnesį bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ savo klientams pateikia per 20 tūkst. sąskaitų. Didžioji dalis jų, net 78 proc., yra popierinės, iškeliauja paštu.

„Toks sąskaitų pateikimo būdas yra bene brangiausias, nes kainuoja spausdinimas, lankstymas, vokavimas bei pristatymas klientams. Taip pat tenka sulaukti ir skundų dėl vėluojančių sąskaitų, pasitaiko atvejų, kai sąskaitos pristatomos ne tam klientui“, – sako bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ komercijos direktorė Kristina Pivarauskienė.

Praėjusių metų duomenimis, Alytus – vienas tų didžiųjų miestų, kuriame popierinių sąskaitų klientams pateikiama daugiausiai. Kaune jų skaičius sudaro apie 33 proc., Klaipėdoje – apie 55 proc., Šiauliuose ir Panevėžyje – apie 65 proc.

Taigi, „Alytaus šilumos tinklai“ siūlo atsisakyti popierinių sąskaitų.

Vienas iš elektroninių sąskaitų pateikimo būdų yra platforma „Viena sąskaita“. Jos patogumas yra tas, jog čia pateikiamos sąskaitos yra konsoliduojamos kartu su bendrovių „Dzūkijos vandenys“ bei „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ sąskaitomis.

„Praėjusių metų gruodžio mėnesį atlikome klientų pasitenkinimo tyrimą, kurio metu klientų prašėme pateikti pastabas bei siūlymus dėl mūsų darbo. Gavome ne vieną prašymą sąskaitas klientams teikti ne tik per „Viena sąskaita“ platformą, tačiau taip pat ir klientų elektroniniu paštu. Klientus išgirdome ir nuo vasario mėnesio sąskaitas taip pat galėsime pateikti ir elektroniniu paštu. Apmokėti šias sąskaitas taip pat bus paprasta – kartu su sąskaita atsiųstame laiške tereikės paspausti mygtuką „Pradėti mokėjimą“, – pažymi K. Pivarauskienė.

Anot jos, atsisakius popierinių sąskaitų spausdinimo, prisidedama prie gamtos tausojimo – mažėja medienos bei energijos išteklių, reikalingų popieriui apdirbti, naudojimas. O didžiausias poveikis popierinių sąskaitų mažinimui – tai bendrovės sąnaudų sąskaitų formavimo ir pristatymo mažinimas. Pažymėtina, jog sąskaitų pateikimo išlaidos yra įtraukiamos į šilumos kainą, tad vartotojai gali prisidėti prie šių sąnaudų sumažinimo.

Norėdami atsisakyti popierinių sąskaitų klientai turėtų apie tai „Alytaus šilumos tinklus“ informuoti telefonu – 8 700 55510 arba elektroniniu paštu klientai@alytausst.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *