Prasideda ūkininkų protestas: Vilniaus link juda žemės ūkio technika

Lietuvos ūkininkų sąjungos nuotr.

Antradienį Vilniuje prasideda kelias dienas truksianti ūkininkų protesto akcija prie Vyriausybės, ją organizuoja Lietuvos žemės ūkio taryba. Ūkininkai priešpiet į sostinę atvyksta su žemės ūkio technika, mieste bus ribojamas eismas.

„Iš anksto atsiprašome aplinkinių miestų ir miestelių šalia sostinės bei Vilniaus miesto gyventojų ir svečių dėl šią savaitę vykdomos žemdirbių protesto akcijos galimų nepatogumų. Jos metu gali būti suvaržytas transporto eismas pačiame mieste ir jo prieigose, sutrikdytas kasdieninis jūsų gyvenimas, ne pagal įpročius ir poreikius galimybės važiuoti ir parkuoti transporto priemones“, – rašoma išplatintame pranešime.

Skelbiama, kad protesto akcija vyks sausio 23–26 dienomis, žadama, kad atvyks ne mažiau kaip 800 vnt. žemės ūkio ir miškų technikos. Kiekvieną akcijos dieną 16-17 val. žemdirbiai kvies sostinės gyventojus ir svečius su šeimomis bei vaikais apžiūrėti žemės ūkio techniką, pabendrauti su pačiais ūkininkais ir iš arčiau susipažinti su žemės ūkio verslu.

„Protesto akcija nėra nukreipta prieš sostinės gyventojus. Šia akcija siekiama atkreipti ne tik Valstybės institucijų dėmesį į sudėtingą žemės ūkio situaciją, visuomenės supriešinimą, didelę atskirtį tarp miesto ir kaimo, valstybinių institucijų etiketės „išlaikytinis“ klijavimą žemdirbiui, bet ir pranešti visos Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos žemdirbiai toliau taip dirbti ir gyventi negali. Mes sakome: GANA!!! Nuo žemės ūkio politikos priklauso ne tik Lietuvos žemdirbių veikla ir gyvenimas, bet ir visos šalies gyventojų ateitis: maisto kainos, maisto kokybė, iš esmės apsirūpinimas maistu ir jo saugumas, socialinė bei ekonominė šalies gyventojų gerovė“, – teigiama pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *