Kviečia nusikelti į auksinio džiazo erą Audiovizualiųjų menų centre

Įsivaizduokite vakarą: niekur neskubėdami Jūs klausotės magiškų muzikos garsų, kurie nukelia į auksinio džiazo erą, laikas trumpam sustoja, o viduje – ramybė, šviesa ir džiugesys.

Būtent tokią šventinę patirtį Jums dovanos Audiovizualiųjų menų centras. Gruodžio 28 d., 18 val., kviečiame į Agnės Sabulytės ir Povilo Jaramino džiazo koncertą „Auksinė era“.

Čia skambės 1920–1950 m. laikotarpio džiazo kūriniai, vėliau tapę džiazo standartais, o periodas tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų pradėtas vadinti auksinio džiazo era. Tuo laikotarpiu džiazo muzika tapo svarbiu kultūriniu, socialiniu reiškiniu, o to meto kūriniai užsitikrino populiariausiųjų pozicijas iki pat šių dienų.

Pianistas Povilas Jaraminas ir dainininkė Agnė Sabulytė atliks G. Gershwino, K. A. Suessdorfo, I. Gordono, H. Arleno, C. Porterio, J. Kerno, R. Rodgerso, J. Kanderio, K. Weilio, L. Barto ir kt. melodijas, kurias pristatė ryškiausios to meto džiazo legendos, tokios kaip J. Garland, F. Sinatra, E. Fitgerald, Billie Holiday, Nat King Cole ir daugelis kitų, dauguma tų dainų buvo sukurtos miuziklams arba kino filmams, tačiau puikiai įsitvirtino ir kaip savarankiškai gyvuojančios dainos, ne viena tų dainų tapo vizitine kortele.

„Klasikinis džiazas, kaip ir klasikinė muzika yra neužmirštama klasika, kurios norisi klausytis, kurią norisi groti ir puoselėti“, – sako pianistas Povilas Jaraminas.

„Džiaugiuosi galėdama prisiliesti prie šios ypatingo grožio ir gylio muzikos nepavaldžios laikui, įtraukiančios savo genialiu paprastumu, užburiančios subtilybėmis. Kartu su džiazo maestro Povilu Jaraminu leistis į pažintį su auksinio džiazo era yra žymiai drąsiau ir labai įdomu. Muzika, kuri įkvepia šypsotis sielą, įkvepia tikėti, net kai liūdni debesys gaubia padangę, asmenybės, kūrusios ir atlikusios ją – didžiausi mokytojai tobulėjimui, belieka tik klausytis, išgirsti, mokytis iš ilgametę patirtį turinčio kūrybinio partnerio ir perleisti per savo vidinį pasaulį. Labai lauksime visų, kas neabejingi džiazo klasikai“, – į muzikinį susitikimą kviečia atlikėja Agnė Sabulytė.

RENGINYS NEMOKAMAS

Organizatoriai: Alytaus kraštotyros muziejus, Audiovizualiųjų menų centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *