„Kauno grūdai“ pradeda naujojo fabriko statybas Alytuje

Viename intensyviausių savo plėtros etapų esanti akcinė bendrovė  „Kauno grūdai“ pradeda naujo fabriko statybas Alytaus mieste. Gruodžio 14 dieną, simbolinės laiko kapsulės įkasimo ceremonijos metu, oficialiai paskelbta naujojo gamybinio padalinio statybų pradžia.

Renginio metu buvo įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, pažyminčiu investicijos svarbą šiandien ir lūkesčius ateičiai.

„Šiandien reikšminga diena mūsų organizacijai – pagaliau viskas iš vizijos ir planų popieriuose pradeda įgauti realų pavidalą, kuris, tikimės, prisidės prie mūsų bendrovės tvaraus augimo ir klestėjimo. Įkasdami simbolinę laiko kapsulę, norime įprasminti šiandieną ir geresnį rytojų ateities kartoms. Kaip ir bet kuris verslas, tikimės, kad mūsų investicija neš ne tik ekonominę naudą, bet ir prisidės prie geresnio rytojaus ateities kartoms“, – sakė AB „Kauno grūdai“ Generalinis direktorius Andrius Pranckevičius.

Tai – jau antrasis greitai paruošiamų produktų fabrikas ir trečiasis bendrovės gamybinis padalinys Alytuje. Bendra investicijos suma – 32 mln. eurų.  7,4 tūkst. kv. m. sieksiančiame fabrike bus gaminami greitai paruošiami produktai – greitai paruošiami makaronai ir košės, sukurta apie 250-300 naujų darbo vietų. Šiuo metu bendrovė eksportuoja apie 96 proc. savo pagaminamos produkcijos.

„Džiaugiuosi, kad Alytus geba pritraukti stambias investicijas. Tai ne tik sukuria naujas darbo vietas miestui, bet ir  stiprina visą mūsų regioną“, – sveikindamas įmonę kalbėjo Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Naujos gamyklos statybos patikėtos ilgametę patirtį turinčiai akcinei bendrovei „Panevėžio statybos trestas“ (PST). Šių metų spalio mėnesį buvo pasirašyta gamyklos rangos sutartis, numatomas darbų atlikimo terminas – 11 mėn. nuo pasirašytos sutarties datos.

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie vieno iš Lietuvos verslo lyderių, „Kauno grūdų“ vietinės plėtros, kuri neabejotinai padės stiprinti šalies ekonomiką, sukurs papildomų darbo vietų ir gerins investicinį klimatą. Vertiname mums parodytą pasitikėjimą ir sieksime užtikrinti sklandų bei konstruktyvų bendradarbiavimą, kuris padėtų pamatą galimiems bendriems darbams ir ateityje“, – teigė PST generalinis direktorius Tomas Stukas.

Suprojektuotas gamyklos pastatas atitiks A++ energetinio naudingumo klasę, statinyje numatytos gamybos ir sandėliavimo patalpos, taip pat buitinės ir valgymo bei poilsio patalpos. Pastato sklype numatoma įrengti 22 elektromobilių pakrovimo vietas, sutvarkyti privažiavimo kelius, vykdyti aplinkotvarkos darbus, įrengti automobilių parkavimo aikšteles, pėsčiųjų takus, pritaikytus negalią turintiems žmonėms ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *