COM·MEDIA finišo tiesioji: paskelbtos geriausios pjesės!

Teatras ŠIANDIEN turi būti toks, kokia visuomenė bus RYTOJ…

Visi Lietuvos dramaturgų keliai veda į Alytaus miesto teatrą ir tai, kas prasideda čia, keliauja po Lietuvą – neabejotinos tiesos buvo dar kartą patvirtintos jau devintajame respublikiniame dramaturgų konkurse. Išrinktos geriausios pjesės, apdovanoti kūrėjai, mėgautasi Alytaus teatro aktorių teatralizuotais skaitymais.

Devintojo respublikinio dramaturgų konkurso geriausieji pjesių autoriai šįvakar paaiškėjo pilnoje teatro klubo „Žalia“ salėje: šiltai, jaukiai, nuoširdžiai.

Konkursui pateiktus darbus vertino kaip visuomet kompetentinga, įžvalgi ir svarbiausia darni komisija: dramaturgas, prozininkas Herkus Kunčius, teatrologė Ingrida Ragelskienė, režisierius Albertas Vidžiūnas. Komisijos pirmininkas H. Kunčius pasidžiaugė, jog geriausios pjesės – skirtingos problematikos, o už kiekvienos pjesės – gyvas žmogus, šiais metais konkurse nebuvo dirbtinio intelekto sukurtų pjesių.

Ne pirmus metus sugrįžtanti į Alytų, į tarptautinį teatrų festivalį COM·MEDIA, teatrologė I. Ragelskienė šių metų dramaturgų konkursą vadino YPATINGU. Kodėl? „Šiais metais labiausiai norėjosi permąstyti juoko fenomeną šių dienų kontekste – tiksliausias jis, JUOKAS, pro AŠARAS. Visos pjesės labai vertingos. Džiaugiuosi, jog visą šį mėnesį neišlindau iš šiuolaikinės dramaturgijos kontekstų ir galiu drąsiai sakyti, jog tai, kas prasideda Alytuje sklinda po visą Lietuvą. Šiuo metu mūsų dramaturgams labai reikia palaikymo – jūsų ugnies nešimas duoda realius vaisius teatrų gyvenimuose.“

Pirmoji vieta skirta šio konkurso debiutantui Pauliui Ignatavičiui ir jo pjesei „Kodas F32“ – itin aktualia ir reikšminga depresijos tema. Šios pjesės skaitymai pelnė ir žiūrovų simpatijas – už tai padėkos žodžiai skirti Alytaus miesto teatro režisierei, aktorei Andrai Kavaliauskaitei. Antroji vieta atiteko Dovilei Katiliūtei ir jos pjesei „Baras“.

Trečios vietos nugalėtoja paskelbta Irena Kunevičiūtė ir jos pjesė „Minčių simfonija“. Nugalėtojams įteikti prizai ir piniginės premijos: 500, 300 ir 200 eurų, už tai sakome ačiū dramaturgų konkurso globėjui – Lietuvos ir Čekijos įmonei „GRINDUVA“.

Režisierius A. Vidžiūnas apibendrindamas devintąjį dramaturgų konkursą pasidžiaugė, jog šis kasmetinis respublikinis konkursas – tai nuoseklus darbas šiandieninėje visuomenėje, kuomet viskas taip vienadieniška. „Šis festivalis įgauna daug platesnį kontekstą, stebime lietuviškos dramaturgijos gausėjimą teatruose. Ką daro teatras? Akivaizdu, jog šiandien teatras turi būti toks, kokia visuomenė bus rytoj.“

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba (www.ltkt.lt)

Festivalio mecenatas: GLASS LT

Festivalio generalinis rėmėjas: MV GROUP Production |ALITA nealkoholinis

Strateginis teatro rėmėjas: Vita Baltic International

Dramaturgų konkurso globėjas: Lietuvos ir Čekijos įmonė „GRINDUVA“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *