Alytiškė Rita kuria išskirtinius papuošalus šunims: dėl svarbios priežasties tenka dirbti naktimis

Gimusios, augusios ir dabar Alytuje gyvenančios Ritos Blekaitienės sukurti kalėdiniai žaisliukai ir kaspinėliai bei peteliškės šunims išsiskiria prabanga, tobulai suderintomis detalėmis ir ryškiomis spalvomis. Besišypsanti moteris atvira – visa tai atsirado ne iš lengvo gyvenimo.

Pagrindinė Ritos profesija yra įmonių ir įstaigų administravimas, bet pagal išsilavinimą dirbti nepavyko. 

„Auginu 13 metų dukrą Vestą. Dukrytė gimimo metu buvo traumuota ir su laiku pradėjo ryškėti traumos rezultatai. Dukrytė sunkios negalios, tad mano pagrindinis darbas – rūpintis ja. Likęs laikas, vėlus vakaras, skirtas mano hobiui, kuris man padeda atsipalaiduoti ir pailsėti“, – atvirai pasakoja Rita. 

Pasak jos, jai visad patiko menai ir tai paveldėjo iš savo mamos, kuri puikiai piešė ir tobulai skutinėdavo margučius. 

„Aš stebėdavau, visada norėdavau pabandyti. Pabandžiau ir, žinoma, iškart nepavyko, tad buvau rami, kad tai ne man. Vėliau, internete stebėdavau, kaip lankstomas origami, kaip tapomi paveikslai, bet pabandžius irgi neprilipo“, – pasakoja R. Blekaitienė. 

Naršant meniška moteris susidomėjo ir šunims skirtų kaspinėliais: aiškinosi, kokios detalės, kaip viskas išdėstyta. 

„Vieną dieną, kaip nujausdama, draugė parašė man žinutę, kad jos šuniukui reikalingas kaspinas parodai. Iškart pasakiau, kad negaminsiu, bet ji buvo užsispyrusi, aiškino, kad sugebėsiu, o ji niekur kitur neieškos. Nieko nebeliko kaip priimti iššūkį“, – juokiasi Rita. 

Ji pamena, kaip nežinojo nei kokias medžiagas rinktis, kaip viską sulipdyti į visumą, bet nepasidavė ir iš kokio dešimto karto kažkas gavosi. 

„Nors jis tikrai toli gražu man nepatiko, bet draugei tiko. Nuo to momento pasakiau sau, kad tikrai padarysiu tokį, kuris man patiks. Pusantrų metų bandymų ir man pavyko! Esu toks žmogus, kuris daro gerai arba nedaro niekaip. Iš savęs reikalauju daug. Per kurį laiką įgijau ir savo keturkojų klientų šeimininkų pasitikėjimą, tad tikrai atlieku savo darbą kokybiškai”, – kalba R. Blekaitienė.

„Ritos kaspinas“ ženklo paklausiausi kaspinėliai yra gausiai puošti ir raudonos spalvos. Dažniausiai ji kuria jorkšyro terjerams pritaikytus kaspinus su kuriais jie dalyvauja parodose, bet yra šeimininkų, kurie augintinius nori papuošti ir skirtingoms metų šventėms. 

„Dar vienas iššūkis buvo, kai gavau užsakymą sukurti papuošalą trumpaplaukiui šuniui. Supratau, kad vienintelė vieta, kur jį galima tvirtinti yra antkaklis. Ačiū tam žmogui už kantrybę, kad tiek laukė, bet sulaukė ir dabar kuriu šuniškas peteliškes antkakliams“, – džiaugiasi Rita. 

Dar viena kūrybos sritis į kurią nėrė alytiškė – kalėdiniai žaisliukai. 

„Kažkada pagalvojau, kodėl turiu eglutę puošti įprastais parduotuviniais žaisliukais, jei galiu sukurti savo rankomis ir tokius, kurių niekas neturi“, – šypteli kūrybinga mama. 

Savo kurtus kalėdinius žaisliukus ji dažnai dovanoja jai svarbiems žmonėms papuošdama juos inicialais. Norintys užsisakyti tokį savo eglutei ar dovanai turėtų paskubėti – užsakymą pagaminti užtrunka savaitė dvi. 

Šiais metais Rita pradėjo kurti servetėlių žiedus, ateityje nori puošti jaunavedžiams taures. 

„Laikui bėgant ir išplėtus darbų sąrašą gal pavyks atidaryti internetinę parduotuvę“, – svajones išduoda atkaklioji Rita, kurios darbus šiuo metu galima užsisakyti parašius jai asmeniškai feisbuke https://www.facebook.com/rita.kastantinaviciute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *