Šimtametės alytiškės ilgaamžiškumo paslaptis – jokio alkoholio

„Ateik bernužėli pusė aštuonių, ant Nemuno kranto tarp pievų žalių. Ilgu man ilgu, ilgu be tavęs, kodėl neateini, berneli mano“, – gimtadienio dieną lietuvių liaudies dainą užtraukė 100 metų jubiliejų pasitinkanti Jadvyga Pangonienė.

Gražios sukakties proga šimtametę jos namuose pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė. Miesto vadovai senolei linkėjo stiprios sveikatos ir šviesių bei saulėtų dienų.

Guvi ir nuolat besišypsanti J. Pangonienė jubiliejinį gimtadienį pasitiko apsupta mylimų vaikų ir džiaugėsi, kad sveikinimų sulaukia kasdien jau gerą savaitę – senolę namuose lanko ir sveikina giminaičiai, kaimynai ir draugai.

„Niekada nevartojau alkoholio. Galbūt tai padėjo nugyventi ilgus metus“, – ilgaamžiškumo receptą atskleidžia senolė, gimtadienio dieną kartu su vaikais pakėlusi nealkoholinio šampano taurę.

„Gyvenau labai vargingai. Sukūrus šeimą, vienai teko užauginti keturis vaikus, nes vyras mirė jaunas“, – savo gyvenimo istoriją pasakoja šimtametė. J. Pangonienė daugiau nei dešimtmetį dirbo AB „Snaigė“, o po darbų mėgo megzti kojines ir megztinius. Dar ir dabar šimtametės sūnus nešioja mamos megztas kojines.

Šiuo metu senolė gyvena bute viena. Po namus ji vaikšto su vaikštyne ir kartais pati išsikepa mėgstamų bulvinių blynų.
J. Pangonienė džiaugiasi, kad ją kasdien lanko vaikai – atveža jai maisto, pasirūpina buitimi, o namuose jai likus vienai, po kelis kartus per dieną paskambina telefonu. Tiesa, pasak sūnaus, kartais prisiskambinti mamai – sudėtinga. Bendrauti mėgstanti senolė gali valandų valandas telefonu šnekučiuotis su draugėmis.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *