Antanas A. Jonynas alytiškiams pristatys naujausią savo poezijos knygą

A. Jonynas

Nacionalinės premijos laureatas, prieš porą savaičių įvertintas Baltijos Asamblėjos literatūrine premija, poetas, vertėjas Antanas A. Jonynas išleido naują poezijos knygą „153 sonetai“.  Apie ją ir naujausius poezijos vertimus kūrėjas sutiko su alytiškiais pasikalbėti spalio 24 d., antradienį, 17.10 val. Alytaus kraštotyros muziejuje.

Būdų pažinti pasauliui yra pačių įvairiausių. Poetas Antanas A. Jonynas pasaulį pažįsta kurdamas eilėraščius. Anot jo, poezija gali būti įdomi ir intriguojanti, o būdama „kondensuoto kalbėjimo menu“ mintis apvalo nuo bereikalingų žodžių. Eilėraščius jis rašo ir norėdamas sužinoti ką nors nauja. Pradėjęs kurti, teigia, dar nežino, ką nori pasakyti, tačiau parašęs eilėraštį jau būna pažinęs kažką „apie save, gal net ir apie pasaulį.“ Antaną A. Jonyną taikliai galima vadinti sonetų meistru, puikiai įvaldžiusiu tiek itališkąjį, tiek angliškąjį sonetą. Būtent šis žanras, kaip pats ne kartą yra minėjęs, artimiausias jo prigimčiai, o rimuojamas sonetas liejasi laisvai. Jo forma paprasta ir aiški, baigtinė, tad „pažabojanti laisvą kalbėjimą ir bereikalingą leidimąsi į detales“. Keturiolika soneto eilučių įpareigoja ir, jei pradėdamas eilėraštį pirmąja eilute poetas dar nežino, ką nori pasakyti, tai paskutinėje, keturioliktoje, viskas tarsi savaime susidėlioja.

Kokie sonetai sugulė į naują knygą „153 sonetai“, kokie nauji poezijos vertimai pasiekė lietuvių skaitytojus, sužinosime spalio 24 d., antradienį, 17.10 val. Alytaus kraštotyros muziejuje, Savanorių g. 6.

Lauksime Jūsų!

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *