Alytiškiams keisis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos

UAB „Dzūkijos vandenys“ informuoja, kad nuo 2023 m. gruodžio 1 d. keičiasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba 2023 m. spalio 12 d. nutarimu O3E-1483 nustatė UAB „Dzūkijos vandenys” perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Šios paslaugų kainos pradės galioti ir bus pradėtos taikyti vartotojams ir abonentams nuo 2023 m. gruodžio 1 d.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina abonentams ir vartotojams didėja 0,26 Eur/m3 be PVM (0,31 Eur/m3 su PVM), iš to skaičiaus geriamojo vandens kaina – 0,16 Eur/m3 be PVM (0,19 Eur/m3 su PVM), nuotekų tvarkymo kaina – 0,10 Eur/m3 be PVM (0,12 Eur/m3 su PVM).

Abonentams (juridiniams asmenims) taikoma paviršinių nuotekų tvarkymo kaina didėja 0,02 Eur/m3 be PVM (0,024 Eur/m3 su PVM).

Vidutiniškai geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos didėja 10 procentų, paviršinių nuotekų tvarkymo – 14 procentų.

Didžiausią įtaką perskaičiuotoms bazinėms kainoms turėjo energetinių resursų kainų (elektros energijos ir gamtinių dujų) išaugimas 2022 metais, bei šalyje ir Alytaus mieste intensyviai augantis darbo užmokestis. Šios išlaidos sudaro esminę paslaugų savikainos dalį, todėl jų pasikeitimas gerokai įtakoja kainas. Dėl išaugusių išteklių kainų, įmonė dirba nuostolingai, tad kainų didinimas yra neišvengiamai būtinas, siekiant užtikrinti įmonės veiklą.

Nuo 2023 m. gruodžio 1 d. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina keisis:

· daugiabučių namų gyventojams padidės 0,31 Eur/ m3 su PVM ir sudarys 3,44 Eur/m3 su PVM;

· individualių namų gyventojams padidės 0,31 Eur/m3 su PVM ir sudarys 3,34 Eur/m3 su PVM;

· įmonėms (abonentams) padidės 0,26 Eur/m3 be PVM (0,31 Eur/m3 su PVM) ir sudarys:

– abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams, – 2,87 Eur/m3 be PVM (3,47 Eur/m3 su PVM)

– abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų arba individualių gyvenamųjų namų bendrijų įvade – 2,76 Eur/m3 be PVM (3,34 Eur/m3 su PVM);

· abonentams (juridiniams asmenims) paviršinių nuotekų tvarkymo kaina sudarys 0,16 Eur/m3 be PVM (0,19 Eur/m3 su PVM).

 

Mokesčiai už geriamojo vandens apskaitos prietaisų įsigijimą, įrengimą ir eksploatavimą, už padidėjusią nuotekų taršą, bei nusausinto nuotekų dumblo apdorojimą, nesikeičia.

Gyventojai ir verslo klientai išsamiai susipažinti su naujai nustatytomis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainomis gali ČIA.

Vienas komentaras apie “Alytiškiams keisis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos

  1. “… intensyviai augantis darbo užmokestis … “. Jei ką, tai ieškau tokio darbo, kur intensyviai auga užmokestis. Šiaip tai, kiek žinau, tas intensyvumas pasireiškia tik tada, kai vyriausybė kelia minimumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *