Alytaus politikai lankėsi ARATC: klausė, siūlė ir atrado

Ko reikia, kad alytiškiai rūšiuotų geriau? Kokią naudą duoda rūšiavimas? Ar rinkliavos mažinimas atsakingai rūšiuojantiems paskatintų rūšiuoti? Kaip įvykdyti Europos Komisijos keliamas atliekų tvarkymo užduotis?

Tai klausimai, kuriais diskutavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, apsilankę Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre.

Iš arti susipažinti su įmonės veikla, ieškoti atsakymų į visuomenei rūpimus klausimus atvyko keturių tarybos komitetų pirmininkai Henrikas Šivokas (Aplinkos ir plėtros komitetas), Mindaugas Šima (Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komitetas), Ona Balevičiūtė (Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas), Laima Kirkliauskienė (Kultūros, švietimo ir sporto komitetas), komitetų nariai.

„Lankomės visose savivaldybės įmonėse, norėdami įsigilinti į jų veiklą, problemas, kad žinotume realią situaciją ir priimtume sprendimus, kurie atliepia gyventojų lūkesčius“, – sakė H. Šivokas.

Diskusijoje su ARATC vadovais ir specialistais kalbėta apie įmonės padarytas investicijas į pažangias technologijas, kurios leidžia ženkliai sumažinti regioninės atliekų tvarkymo sistemos kaštus, apie savivaldybių laukiančias naujas atliekų perdirbimo užduotis, kurių įvykdymas taps didžiuliu iššūkiu.

„Kad būtų pasiekti keliami tikslai, išvengta už jų nevykdymą gresiančių sankcijų, būtinas savivaldybių bendradarbiavimas, geresnis atliekų rūšiavimas, ypač daugiabučių namų, atskiras pelenų ir sauskelnių surinkimas, daugkartinių sauskelnių naudojimo skatinimas“, – kalbėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Anot jo, atėjo metas keisti psichologines nuostatas: galvoti jau nebe atliekų tvarkymą, o apie jų nesusidarymą.

Tarybos nariai apžiūrėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro naudojamus įrenginius, susipažino su technologiniais procesais, atskirai surinktų maisto atliekų perdirbimu, gaminant iš jų energiją ir kompostą.

„Kol pats nepamatai, viskas atrodo daug paprasčiau. Abejojantys, ar reikia rūšiuoti, visi turėtų čia apsilankyti”, – sakė tarybos narys Vilmantas Bliujus.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parke tvarkomos iš įmonių ir gyventojų surinktos mišrios komunalinės, maisto, tekstilės atliekos, taip pat atliekos, kurias gyventojai atveža į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Visos į technologijų parką atvežtos atliekos yra papildomai rūšiuojamos įrenginiuose arba rankomis – į sąvartyną nepatenka nė viena pakartotinai neišrūšiuotų atliekų tona.

Vienas komentaras apie “Alytaus politikai lankėsi ARATC: klausė, siūlė ir atrado

  1. Matyt sumažėjo poliikams pajamos iš šio verslo ir suskubo aiškintis kodėl

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *