Užimtumo tarnybos atstovės: „Pamačius, kaip tvarkomos atliekos, supranti rūšiavimo prasmę“

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų parke apsilankiusios Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus atstovės neslėpė: atliekų tvarkymą jos įsivaizdavo kitaip, gerokai paprasčiau.

„Pamačius, kaip tvarkomos visos atliekos, visai kitaip imi galvoti ir supranti rūšiavimo prasmę“, – susipažinusios su atliekų tvarkymo procesais, sakė moterys.

Jos domėjosi tiek technologiniais tvarkymo procesais, biologiškai skaidžių atliekų perdirbimu, jo metu išgaunama energija ir komposto gamyba, tiek su kasdieniu rūšiavimu buityje susijusiais klausimais: kur mesti pakuotę nuo maisto produktų (į plastiko/pakuočių konteinerį), kur flakonus nuo plaukų lako ar kitų kosmetikos priemonių (į plastiko/pakuočių konteinerį), ar būtina švariai išplauti indelius nuo maisto produktų (nebūtina, užtenka pašalinti maisto produktų ar skysčių likučius) ir kitais.

„Jeigu būtumėte čia atvykusios prieš penkiolika metų, būtumėte pamačiusios tik sąvartyną. Šiandien čia įkurtas ištisas technologijų parkas, o sąvartyne šalinama tik dešimt procentų visų regione surinktų komunalinių atliekų“, – pasakojo įmonės veiklą viešnioms pristatęs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro  direktoriaus pavaduotojas Romualdas Dimša.

Susitikimo metu aptartos ir Užimtumo tarnybos bei Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro bendradarbiavimo galimybės. „Galime pasiūlyti įvairių papildomų veiklų Užimtumo tarnybos klientams, turime galimybę įdarbinti neįgaliuosius, pakviesti savanoriauti moksleivius“, – sakė ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė.

Didžiausia kliūtis jaunimui pasinaudoti šiomis galimybėmis yra tai, kad ARATC technologijų parkas nepasiekiamas visuomeniniu transportu. Neabejojama, kad pakoregavus autobusų maršrutus, į juos įtraukiant Takniškių kaime esantį technologijų parką, daugiau žmonių galėtų atvykti į pakartotinio naudojimo centrą „TikoTiks“ – dirbti, savanoriauti ar tiesiog pasiimti čia mainams paliekamų daiktų.

„Kai viską pats pamatai, keičiasi supratimas apie atliekų tvarkymą, nebekyla klausimų, kodėl namuose reikia mažiausiai trijų šiukšliadėžių“, – atsisveikindamos sakė Užimtumo tarnybos darbuotojos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *