Ateinantis šildymo sezonas alytiškiams bus pigesnis nei praėjęs

„Vertinant dabartines biokuro bei gamtinių dujų kainas rinkoje galime teigti, jog ateinantis šildymo sezonas alytiškiams tikrai bus pigesnis už praėjusį“, – sako bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ direktorius Mindaugas Nevardauskas.

Kainas lemia rinka. Kuo brangesnis kuras, naudojamas šilumai pagaminti, tuo didesnė ir šilumos kaina. Anot „Alytaus šilumos tinklų“ vadovo, šiuo metu biokuras ir gamtinės dujos yra žymiai pigesnės nei praėjusiais metais, biokuras yra 31 proc. pigesnis. Gamtinių dujų saugyklos Europoje yra užpildytos daugiau nei 90 proc., todėl gamtinių dujų kainos neturėtų svyruoti.

Šilumos kaina susideda iš dviejų dalių: pastoviosios ir kintamosios. Pastovioji kainos dedamoji Alytuje nesikeičia nuo 2017 m., sudaro 1,78 cento už kilovatvalandę ir yra viena mažiausių Lietuvoje. Pastoviąją dalį sudaro personalo, nusidėvėjimo, kitos būtinos bendrovės veiklai skirtos sąnaudos. Didžiąją kainos dalį sudaro kintamoji dalis – tai yra įsigyjamo kuro sąnaudos (biokuras, gamtinės dujos, dyzelinas), superkamos šilumos iš nepriklausomų šilumos tiekėjų kaina.

„Rugsėjo mėnesį šilumos kaina Alytuje (7,00 ct/kW) – mažesnė už vidutinę šilumos kainą šalyje (8,25 ct/kW), o ateinančio šildymo sezono metu stengsimės išlikti žemiausių kainų dešimtuke“, – pažymi M. Nevardauskas.

Kaip žinia, šilumininkai sekančiam šildymo sezonui ima ruoštis vos tik ankstesniam pasibaigus. „Alytaus šilumos tinklų“ direktorius džiaugiasi, jog ruošiantis ateinančiam šildymo sezonui neįprastų iššūkių pavyko išvengti, o ir visi darbai buvo padaryti laiku – šilumos tiekimo tinklų hidrauliniai bandymai atlikti, šilumos tiekimo tinklai, kuriuose po bandymų buvo būtina atlikti remonto darbus, visiškai sutvarkyti.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *