Didėja Alytų aplankančių turistų srautai: atvilioja ir ekskursijos, ir „Senjorų naktišokiai“

Eilinę darbo dieną Alytaus turizmo informacijos centre suskamba telefonas. „Laba diena, mes paskaičiavome, kad jau praėjo dvi savaitės ir galvojame, kad Alytuje turėtų vykti „Naktišokiai“. Ar jie tikrai bus, nes mes užsisakėme mikroautobusą?“, –  suvalkietiška tarme kalbanti moteris teiraujasi Turizmo informacijos centro vyr. turizmo specialistės Birutės Malaškevičiūtės.

Apie artimiausiu metu organizuojamus senjorų taip mėgiamus „Naktišokius“  Birutė negirdėjo, tad nusprendusi apie tai pasidomėti Alytaus kultūros centre, pažada jai perskambinti.

„Deja, „Naktišokiai“ šią savaitę Alytuje nevyksׅ“, – perskambinusi moterį informuoja Birutė ir išgirsta „Antanai, atšauk mikroautobusą, „Naktišokių“ Alytuje nebus“.

Ir tai tik viena iš daugelio šypseną keliančių situacijų, su kuriomis beveik kasdien tenka susidurti šio centro darbuotojoms, tačiau šį kartą ne apie jas…

Artėjant Pasaulinei turizmo dienai pasidomėjome, kuo gyvena Alytaus turizmo informacijos centras – kiek sulaukia turistų, kokios ekskursijos ar lankytinos vietos juos labiausiai domina ir kokius suvenyrus dažniausiai parsiveža iš Dzūkijos sostinės sugrįžtantys svečiai.

Tad apie viską nuo pradžių. Per beveik devynis šių metų mėnesius Alytaus turizmo informacijos centre apsilankė apie 3 tūkst. lankytojų, dar daugiau kaip 1700 žmonių dalyvavo ekskursijose ir žygiuose. Per praėjusius metus centre apsilankė apie 4 tūkst. lankytojų. Dar 1320 žmonių dalyvavo įvairiose ekskursijose ir žygiuose.

Kokių šalių turistai dažniausiai aplanko Alytų?

Daugiausiai į Alytaus turizmo informacijos centrą užsuka, skambina, rašo, dalyvauja ekskursijose lietuviai. Praėjusiais metais jų suskaičiuota apie 4800. Taip pat sulaukta virš 600 iš įvairių užsienio šalių atvykusių turistų. Lietuvos ir užsienio turistams centro darbuotojos per devynis šių metų mėnesius organizavo 83, o per praėjusius metus  – 47 ekskursijas ir trijų-penkių valandų trukmės žygius.

Alytaus turizmo informacijos centro direktorė Lena Valentaitė-Gudzinevičienė  pastebi, kad pandemijos laikotarpiu žymiai sumažėjęs užsienio turistų skaičius iki šiol taip ir nesugrįžo į ankstesnį lygį, tačiau per pastaruosius metus padidėjo Alytaus miesto viešbučiuose nakvojusių turistų skaičius. Praėjusiais metais per septynis mėnesius juose apsistojo beveik 7100, o šiemet per– 7600 turistų, tad per tą patį laikotarpį, lyginant su praėjusiais metais, turistų srautas padidėjo maždaug 6,5 proc.

Dažniausiai į Alytaus miestą atvyksta turistai iš kaimyninės Lenkijos, taip pat sulaukta nemažai svečių iš Ukrainos, Estijos, Ispanijos.

Per gimtadienį į ekskursiją? Kodėl gi ne!

Pasak Alytaus turizmo informacijos centro  turizmo vadybininkės Kornelijos Volertaitės-Peciulevičienės, dažniausiai į Turizmo informacijos centrą užsukę turistai domisi lankytinomis Alytaus miesto vietomis, atvykstantys dviračiais – dviračių takais, maršrutais, vietomis, kur galima būtų stabtelėti pailsėti ar atsigerti vandens.

Turistus taip pat domina dzūkiška virtuvė. Dažnai jie teiraujasi, kur Alytuje galėtų paragauti dzūkiškų bandų ar kitų tradicinių patiekalų. Apžiūrėti Alytų atvykstančios šeimos dažnai domisi vaikams skirtomis pramogomis.

Pasak Alytaus turizmo informacijos centro vyr. turizmo specialistės B. Malaškevičiūtės, dažniausiai atvykstantys į Alytų užsisako pažintines ekskursijas, kurių metu apžiūri  gražiausias Dzūkijos sostinės vietas – Alytaus piliakalnį, Baltosios rožės tiltą, Miesto sodą ir t.t. „Šios ekskursijos – populiarios, į jas leidžiasi ir mokiniai, ir garbaus amžiaus sulaukę Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai“, – priduria B. Malaškevičiūtė.

Turizmo specialistė pastebi, kad pastaruoju metu itin populiariomis tapo pramoginės ekskursijos.

„Jei anksčiau turistai mėgo intensyvias ekskursijas be jokių papildomų pramogų, tai dabar po pasivaikščiojimo po miestą turistai išvykti neskuba – patraukia į kavinę ar restoraną pasimėgauti maistu ar degustuoti gėrimų“, – sako B. Malaškevičiūtė.

Vis populiaresnės tampa ir įmonių darbuotojų ekskursijos. Jas įmonių vadovai dažniausiai darbuotojams užsako minint įmonei svarbias datas. Ekskursijas renkasi net klasiokų ar grupiokų susitikimus organizuojantys alytiškiai. „Net ir švęsdami gimtadienį žmonės nori ne tik sėdėti prie stalo, bet ir kažką pamatyti ir patirti, tad mielai leidžiasi į pažintinę ekskursiją“, – apie pakitusius centro lankytojų poreikius pasakoja B. Malaškevičiūtė.

Pastebėjusios, kad vis daugiau gimtadienius švenčiančių žmonių šią šventę nori pradėti ne nuo pasisėdėjimo  su artimaisiais ar draugais prie vaišių stalo, o nuo ekskursijos,  Turizmo informacijos darbuotojos ėmėsi ruošti specialų gimtadieniams skirtą pasiūlymą, kurį netrukus pristatys į centrą užsukantiems alytiškiams ir miesto svečiams.

Alytaus turizmo informacijos centro direktorė L. Valentaitė-Gudzinevičienė džiaugiasi, kad turistų susidomėjimas ekskursijomis nuolat auga, o jis, vadovės nuomone,  auga ko gero dar ir todėl, kad iš lūpų į lūpas sklinda informacija apie šauniai jas vedančią šio centro darbuotoją B. Malaškevičiūtę.

„Noriu padėkoti gidei, pravedusiai ekskursiją Alytaus miesto šventės metu. Neatsimenu gidės vardo ir pavardės, bet puikiai įsiminiau pasakojimus apie Alytų, piliakalnį, Alytupį ir kt. Vertinkite ir saugokite tokius nuostabius darbuotojus, “ – tokių ir panašių padėkos laiškų ar žinučių  iš Alytaus miestą aplankiusių turistų sulaukia Turizmo informacijos centras

Alytaus kraštas pristatomas turizmo parodose

Kasmet Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojos Alytaus kraštą pristato Lietuvoje vykstančiuose turizmo parodose.

Šiais metais Alytaus kraštas pristatytas didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose vykusių miesto švenčių metu, tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2023“ ir Knygų mugėje Vilniuje, Kaune vykusioje turizmo parodoje „Atostogos Lietuvoje“.

Dar prieš pandemiją Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojos Alytaus kraštą pristatė Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje vykusiose tarptautinėse turizmo parodose, tačiau dabar  bent jau kol kas apsiribojama dalyvavimu tik mūsų šalyje vykstančiose parodose.

Leidiniai apie Alytaus kraštą – ir mažiems, ir dideliems

Nors daugeliui turistų Alytus tarsi tarpinė stotelė, pro kurią, jie prisipažįsta, tik pravažiuojantys, sužavėti miesto grožio po kurio laiko  jie vėl čia sugrįžta jau ilgesniam laikui – apžiūrėti lankytinų vietų ar tiesiog smagiai praleisti laiką.

„Apžiūrėję Alytų turistai nustemba, ir teigia nesitikėję to, ką pamatė. Dažniausiai jie  mūsų miestą lygina su kitais kurortiniais miesteliais“, – sako turizmo vadybininkė K. Volertaitė-Peciulevičienė.

Užsukę į Alytaus turizmo informacijos centrą turistai gali rasti gausybę leidinių apie Alytaus kraštą. Siekdamas labiau sudominti turistus lankytinomis Alytaus krašto vietomis, Turizmo informacijos centras ieško vis įdomesnių leidybos sprendimų  ir šių leidinių skaičių vis papildo.

Tad įdomių leidinių Turizmo informacijos centras gali pasiūlyti tiek mažiems, tiek dideliems. Štai šiemet buvo išleistas naujas leidinys „Su meile, Alytus“, o visai neseniai turistams skirtų leidinių skaičių papildė mažiausiems lankytojams skirtos spalvinimo knygelės su lankytinais Alytaus miesto objektais, kurioms iliustracijas sukūrė alytiškis dailininkas Arūnas Vaitkus.

Šiemet Turizmo informacijos centras turistams turėtų pasiūlyti  dar vieną naują leidinį, skirtą šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus. Jame bus pateikta informacija apie šeimoms skirtas pramogas.

„Nors pasaulis keičiasi, vis tik populiariausi išlieka spausdinti leidiniai. Turistai labiausia domisi  leidiniais, kuriuose būtų pateikta koncentruota informacija apie miestą, ir žemėlapiais“, – teigia Turizmo informacijos centro vadovė. L. Valentaitė-Gudzinevičienė.

Dažnai į Turizmo informacijos centrą užsukantys turistai stabteli ties čia parduodamais suvenyrais. Dažniausiai jie įsigyja medžiaginius maišelius, magnetukus, rašiklius, marškinėliai su užrašu „Alytus-Myliu“, mielai renkasi puodelius bei žolelių arbatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *