Alytiškiai Audronė ir Kęstutis Rutkauskai – apie šunų klubų veiklą ir išsipildžiusias svajones gimtajame mieste

„Viskas prasidėjo nuo pirmo šuniuko, kurį man tryliktojo gimtadienio proga padovanojo tėvai“, – pasakojimą apie dar vaikystėje atsiradusią meilę šunims pradeda belgų aviganių veislynui „Kennel Vilko kraujas FCI“ ir sportinių šunų klubo „Cerberis“ vadovas Kęstutis Rutkauskas.

„Vaikystėje iš pradžių man niekas neleido turėti šuns, nes šuns priežiūra yra tam tikra atsakomybė, o su vaikais juk būna visko – čia jie nori augintinio, čia jau nebe. Pamenu, namuose žiūrėjome filmą apie šunį. Tuomet mano mama pasakė – jeigu šuo būtų toks, kaip šiame filme, galėtume jį laikyti. Išgirdęs šiuo mamos žodžius, aš pasakiau, kad pasistengsiu, kad mano šuo būtų dar geresnis nei šiame filme“, – prisimena Kęstutis. Kaip tarė, taip ir padarė – Kęstutis ėmė dresiruoti savo pirmąjį augintinį – rotveilerio mišrūną ir pirmą kartą su tėvų dovanotu šuniuku į varžybas išvažiavo, kai keturkojui buvo devyni mėnesiai. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Šiandien Kęstutis kartu su žmona Audrone vadovauja net tik  belgų aviganių veislynui „Kennel Vilko kraujas FCI“,  sportinių šunų klubo „Cerberis“, šunų mylėtojų klubui „Bosko“ – ši jauna alytiškių pora darbuojasi jiems priklausančioje gyvūnų prekių parduotuvėje, įsikūrusioje 67-uoju numeriu pažymėtame Statybininkų g. daugiabutyje.

Veiklos A. ir K. Rutkauskai turi daug ir kaip patys teigia, kad reklamos jų vadovaujamiems klubams niekada nereikėjo. „Žmonės, matydami parke vykstančias treniruotes, patys prieidavo prie manęs  ir teiraudavosi, ar galiu jiems padėti – užsiimti šuns dresūra“, – atvirauja Kęstutis.

Bendrai visus A. ir K. Rutkauskams priklausančius šunų klubuose vykstančias individualias ir grupines treniruotes  šiandien lanko apie 300 keturkojus augintinius turinčių žmonių.

Kaip pasakoja Kęstutis, šuns dresavimo treniruotė prasideda nuo šuns supažindinimo su elementariomis taisyklėmis. „Parsivedus šunį į namus būtina jį supažindinti su taisyklėmis – ką galima daryti, o ko ne. Išėjęs į lauką imu skanėstus ir tiesiog fiksuoju šuns elgseną – skatinu jį už tuos poelgius, kurie yra tinkama. Tarkime, šuo elgiasi netinkamai –  tempia pavadį, už tokį elgesį jis skanumyno negauna, jeigu atsisuka į mane –skanumynas jau jo. Tokiu būdu šuo pradeda daryti  tuos dalykus, kurie jam atneša naudą“, – su elementariomis šuns dresavimo taisyklėmis supažindina K. Rutkauskas.

Kartais, kaip teigia Kęstutis, nustebina žmonių požiūris į savo augintinį: „Pasitaiko atvejų, kai žmogus, įsigijęs šuniuką,  nelabai supranta, ką jis įsigijo, jį apima nepagrįsta baimė, o atvesti augintinį į dresūros  treniruotes pritrūksta drąsos.  Vis tik atėjęs į pirmą treniruotę  žmogus pokyčius šuns elgesyje pajunta vos jai pasibaigus – šuo pradeda suprasti, ko iš jo norima ir iš jos keturkojis išeina jau su pakelta uodega.“

K. Rutkauskas pastebi, kad šunų dresiravimas tampa vis populiaresnis, anksčiau žmonės turėdavo daugiau šunų, tačiau skirdavo mažiau dėmesio, dabar situacija pasikeitė – šunį įsigyja turėdami tikslą – turėti dresiruotą ištikimą draugą, tad ir dėmesio jam skiria kur kas daugiau.

Parduotuvės klientus pasitinka ryškiaspalvė papūga ir belgų aviganė Griūna

Įsibėgėjus su šunų dresūrą susijusiais veiklai, treniruotes lankantys žmonės pradėjo K. ir A. Rutkauskų  klausinėti, kur gauti kokybiškų augintiniams skirtų prekių. Iš pradžių Rutkauskai žmonėms rekomendavo kokybiškas prekes parduodančias parduotuves, kol galiausiai nusprendė patys Alytuje atidaryti gyvūnams skirtų  prekių parduotuvę, kurioje klientus pasitinka ne tik  jos savininkai, bet ir ryškiaspalvė papūga, taip pat be galo draugiškas belgų aviganis-griunendalė, vardu Griūna.

Su šia augintine A. Rutkauskė lankosi lopšeliuose-darželiuose, mokyklose, senjorų reabilitacijos centruose, Alytuje vykstančiose šventėse, kur veda edukacijas ir supažindina su šuns elgsena, tinkama priežiūra, dresūra ir t. t.

Iš pasaulinių ir tarptautinių parodų – su aukščiausiais apdovanojimais

„Mes labai atsargiai svajojame, nes imame ir išpildome tas svajones. Viena tų išsipildžiusių svajonių – Alytuje vykusi šunų paroda, kuri dvejus metus iš eilės vyko Miesto stadione. Kažkada svajojome apie šunų dresiravimo aikšteles, tai dabar tokių aikštelių Alytuje yra jau trys“, – apie pasiektus tikslus pasakoja K. Rutkauskas.

K. ir A. Rutkauskai ne tik organizuoja šunų parodas, bet ir kartu su savo augintiniais dalyvauja pasaulinėse ar tarptautinėse parodose, iš kurių sugrįžta su daugybe laimėjimų.

Štai prieš dvejus metus iš Prancūzijoje vykusios specializuotos belgų aviganių parodos K. ir A. Rutkauskų augintinis „Vini“ belgų aviganis terviurenas sugrįžo su savo klasės pirmosios vietos apdovanojimu. Sėkmė „Vini“ lydėjo ir Čekijos Brno mieste vykusioje pasaulinėje parodoje – čia ji buvo pripažinta gražiausia pasaulyje. Pirmą vietą Čekijoje vykusioje pasaulinėje parodoje taip pat laimėjo kalytė, belgų aviganis lakenua Special Sushi D`Eroudur. 2022 m. Vengrijoje vyko Europos šunų paroda, kurioje  Kęstučio ir Audronės auginami šunys pelnė Europos nugalėtojų ir Vengrijos čempionų apdovanojimus – tai lakenua pora Special Sushi D`Eroudur ir Tango Indigo D`Eroudur.

Audronė ir Kęstutis džiaugiasi sėkminga šunų klubų bei veislyno veikla ir nė kiek nesigaili, jog šios veiklos ėmėsi būtent gimtajame Alytuje „Mums gera Alytuje. Šis miestas žalias, gatvėse nėra kamščių, o ir auginti vaikus čia labai patogu“, – baigdami pokalbį pripažįsta entuziazmo nestokojantys alytiškiai.

Vienas komentaras apie “Alytiškiai Audronė ir Kęstutis Rutkauskai – apie šunų klubų veiklą ir išsipildžiusias svajones gimtajame mieste

  1. Dėja, bet turėti tokius kaimynus yra visiškai nepatogu. Nuolat lojantys šunys ir su jais nesusitvarkantys šeimininkai. Siūlyčiau geriau pasidomėti šiais žmonėmis ir pasižiūrėti kokiame svartyne palieka savo augintinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *