Lietuvos grybavimo čempionato nugalėtojų jau laukia įspūdinga Mero taurė

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 9-ąją, Marcinkonyse įvyks 20-asis Lietuvos grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti. Šių metų didysis prizas padabintas dailiais baravykų akcentais.

Puoselėdami ilgametę tradiciją, varėniškiai rugsėjo 9 d. visus kviečia į Grybų šventę, kuri nuo ankstyvo ryto prasidės 20-uoju Lietuvos grybavimo čempionatu Dainavos girioje (Marcinkonyse prie Kastinio ežero).

Prisiekusius grybautojus iš visos Lietuvos ir svetur kviečiame nepraleisti progos ir būtinai dalyvauti (užsiregistruoti į čempionatą bus galima ir atvykus į Marcinkonis).

Visos Grybavimo čempionato komandos varžysis dėl pagrindinio prizo – Varėnos rajono savivaldybės mero taurės, kurią pats meras ir įteiks iškart po čempionato Marcinkonyse!

Specialiaisiais prizais bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias dalyvis, didžiausią baravyką radęs grybautojas ir kt.

Beveik metro aukščio Grybavimo čempionato taurę pagal specialų užsakymą jau devynioliktą kartą sukūrė ir pagamino juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis ir Zakavolių k. (Varėnos r.). Kasmet čempionatui taurę kuriantis meistras nustebina savo dirbinių originalumu ir išskirtinumu – antros tokios pačios taurės tiesiog nėra.

Grybavimo čempionato komandų registracija prasidės 7.30 val., o pats čempionatas – lygiai 8.00 val. ir truks iki 10.30 val. Kol azartiškiausi grybų rinkėjai lakstys po Dainavos girią ir rinks grybus, jų laukiantys svečiai galės pasivaikščioti miške su grybų pasaulio eksperte Aurelija Plūke ir susipažinti su dzūkiškuoju mikologijos pasauliu.

Čia pat vyks ir edukacijos – tautodailininkas Algirdas Juškevičius išmokys pasigaminti peiliuką grybavimui, o amatininkas Romas Norkūnas atskleis paslaptį, kaip nusipinti balaninę kašelę.

Gerą nuotaiką muzika ir dainomis kurs tautiška kapelija „Sutaras“.

Varėnos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

REKOMENDUOJAMI VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE