Alytaus kultūros centras – akredituota savanorius priimanti organizacija

Alytaus kultūros centras nuo rugpjūčio mėnesio tapo akredituota savanorius priimančia organizacija. Jaunimo reikalų agentūra akreditaciją savanoriškos veiklos organizacijoms suteikia 3 metams.

Pasak Alytaus kultūros centro direktorės Kristinos Daugelevičienės, gavus akreditaciją, centras turi galimybę į savo kolektyvą priimti ir Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) programoje dalyvaujančius jaunus žmones, norinčius įgyti įvairiausių kompetencijų savanoriaujant kultūros srityje. Po atliktos tarnybos, atsižvelgiant į pasirinktą jos trukmę, jauni žmonės turės galimybę įgyti JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas ir papildomai gauti 0,25 balo stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, kad savanorystė Alytuje įgauna vis platesnes apimtis. Turbūt nesuklysiu pasakydama, kad sugebėjome ją užauginti COVID-19 epidemijos metu, padėdami medikams, savanoriaudami pirmais karo Ukrainoje mėnesiais pabėgėlių centre Alytuje. Tas savanoriškas ir neatlygintinas darbas stiprina bendrystės jausmą, prisideda prie pagalbos žmogui, kurios jam reikia, suteikimo. Tai neįkainojama patirtis ugdant bendruomeniškumą, atjautą, vienybę ir komandinį darbą. Dėkoju visiems, tai darantiems“, – sakė ir pati ne kartą per pastaruosius keletą metų savanoriavusi Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės, aktyvi savanorystė yra ne tik Alytaus kultūros centre, kuriame savanoriai nuolat buriasi nuo 2019 metų.

„Alytaus miesto teatras taip pat yra akredituota savanorius priimanti įstaiga. Per šį laikotarpį susiformavo nuolatinių savanorių grupė, padedanti teatrui visose veiklose. Alytaus kraštotyros muziejuje akredituota savanorystės programa vykdoma nuo 2022 m. pradžios. 2023 m. pradžioje savanorystę muziejuje baigė 2 JST savanorės, šiuo metu savanorystę baigia 3 JST savanorės. Savanoriavimo metu merginos šauniai įsiliejo į muziejaus darbų sūkurį, padėdamos ruošti edukacines priemones, pasitikdamos ir bendraudamos su lankytojais, taip pat aktyviai dalyvaudamos rengiant įvairius muziejaus renginius. Alytaus J. Kunčino viešoji biblioteka ir VšĮ „Alytaus telekinas“ taip pat svarsto savanorių akreditacijos galimybes ir pripažįsta, kad tai didelė atsakomybė, nes savanoris tampa kolektyvo dalimi, organizuojant įvairią kultūrinę veiklą“, – sakė vedėja.

Alytaus kultūros centro direktorės K. Daugelavičienės teigimu, Jaunimo savanoriškos tarnybos programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 valandų per mėnesį savanoriauja įstaigoje, mokosi įveikti sunkumus, įvertinti patirtį, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Pasak direktorės, tapti JST programos dalyviu labai paprasta. 2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metus, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją, jog registracija prasideda, kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu  https://jst.jra.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją.

Taip pat daugiau informacijos apie JST galima rasti čia: Jaunimo savanoriška tarnyba

https://jra.lt/jaunimui/suzinok-daugiau/savanoryste/jaunimo-savanoriska-tarnyba
Į visus klausimus apie programos vykdymą Alytaus kultūros centre atsakys JST savanorių kuratorius Martynas Astikas, gardas@alytuskc.lt, +37067153740.

Alytaus kultūros centre taip pat laukiami ir tie, kurie nesiekia dalyvauti Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programoje. Centras išlieka atviras visiems aktyviems, mylintiems kultūrą moksleiviams ar suaugusiems, norintiems prisijungti prie kultūros centro savanorių komandos. Susidomėjus prašome kreiptis į savanorių koordinatorę Rūtą Kavolynienę el. paštu renginiai@alytuskc.lt, tel. +37061813962.

Alytaus kultūros centre šiuo metu yra susibūrusi 30 savanorių komanda, nuolat prisidedanti prie kultūros centro organizuojamų renginių, kartu kuriančių gerą nuotaiką tūkstančiams žiūrovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *