Moderniausias plovimo įrenginys Baltijos šalyse – jau Alytaus daugiabučių kiemuose

Naujos įrangos išbandymas – išbandymas ir žmonėms. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro vairuotojas Romas Kaškonas ketvirtadienį daug kartų nuo veido braukė prakaitą. „Ne karšta man. Jaudinuosi“, – prisipažino Romas, pultu reguliuodamas į naują plovimo įrenginį keliamą konteinerį.

Konteinerinėse aikštelėse Alytuje prasidėjo šio modernaus įrenginio, kuris bus naudojamas maisto atliekų konteinerių, maisto atliekų apdorojimo zonos patalpų bei įrangos plovimui, bandymai.

„Šiuo metu vyksta bandymai bei mokymai, kuriuose dalyvauja ir gamintojo atstovai, ir mūsų įmonės specialistai. Paruošiamasis laikotarpis yra labai svarbus, nes nuo tinkamo pasiruošimo priklauso sėkmingas ir efektyvus įrangos naudojimas bei rezultatas. Tad pasiruošimas reikalauja dėmesio, laiko, atsakomybės ir sutelkto komandinio darbo. Visa tai ir darome, kad pasiruoštume sėkmingam startui“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Transporto ir konteinerių eksploatavimo padalinio vadovas Janis Laurinaitis.

Nauju įrenginiu išplaunamas ne tik konteinerio, vidus bei išorė, bet ir jo įleidimo kapsulė. Esant poreikiui, iš jos išsiurbiamos iškritusios atliekos, susikaupę skysčiai, o tada talpa aukšto slėgio srove išplaunama, dezinfekuojama ir ją ją įleidžiamas išplautas konteineris.

Plovimui skirtas vanduo įrenginyje pašildomas iki reikiamos 50 laipsnių temperatūros. Moderni plovimo įranga būtina ne tik konteinerių, atliekų apdorojimo zonos įrenginių ir patalpų švarai užtikrinti – jos pagalba vykdoma sanitarinė kontrolė, naikinami patogeniniai mikroorganizmai, mažinama kvapų susidarymo rizika.

Tai – moderniausias plovimo įrenginys Baltijos šalyse. Jis įsigytas ARATC įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Esamos komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros pritaikymas maisto / virtuvės atliekų apdorojimui.“

Alytaus regione yra daugiau kaip 500 konteinerinių aikštelių. Jose įrengta daugiau kaip 300 požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių bendro naudojimo konteinerių maisto atliekoms.

Visi konteineriai ir jų aikštelės yra nuolat plaunami pagal sudarytą grafiką. Tačiau švariausia ten, kur rūšiuojama.

Vienas komentaras apie “Moderniausias plovimo įrenginys Baltijos šalyse – jau Alytaus daugiabučių kiemuose

  1. Tai gal jau lenkiam Arabus pagal pragyvenimo lygi,kad taip pinigais taškomes,ar ruošiamesi prichvatizacijai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *