Ar galite padėti? Kažkas išpylė tepalą…

Tokio prašymo sulaukė Alytaus regiono atliekų tvarkymo konteinerių priežiūros specialistai. Nuvykę prie Kalniškės g. 7/ Naujoji g. 11 esančios konteinerių aikštelės net jie neteko žado – taip užteršto konteinerio dar nebuvo matę! Į mišrių atliekų konteinerį buvo išpiltas didžiulis tepalo kiekis, juo išterliotas ne tik visas konteineris, bet ir trinkelės aplink jį.

ARATC konteinerių priežiūros specialistai operatyviai nuplovė tepaluotą aikštelę, kad atliekas atnešę žmonės neišsiteptų, kad į aplinką nepatektų tepalo skleidžiamos nuodingos medžiagos.

Konteineriui išplauti prireikė gerokai daugiau laiko, nes teko pakeisti atliekų maišą, iš konteinerio vidaus išsiurbti tepalą ir išplauti kapsulę. To padaryti vien technikos pagalba buvo neįmanoma – konteinerių priežiūros specialistui teko leistis į konteinerio vidų ir valyti.

„Tiek išpilto tepalo ir taip užteršto konteinerio dar niekada nebuvome matę. Keli vyrai dirbo, kol viską išvalė“, – pasakojo ARATC Transporto ir konteinerių eksploatavimo padalinio inžinierius Vitas Klimas.

Netoli užterštos konteinerių aikštelės yra garažai, tad labai tikėtina, kad tepalą į mišrių atliekų konteinerį išpylė kažkas iš garažų naudotojų. Dėl to gyventojai buvo priversti kęsti nepatogumus, naudotis tepaluotu konteineriu, kvėpuoti užterštu oru.

Tepalai, jų filtrai, taip pat visos tepalais užterštos medžiagos: pašluostės, drabužiai, talpos yra žmonių sveikatai ir aplinkai pavojingos atliekos. Tokias atliekas draudžiama mesti į buitinių atliekų konteinerius – jas būtina vežti į rūšiavimo centrus (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles).

Asmenys, metantys tokias atliekas į konteinerius, kelia pavojų mums visiems. Todėl išvydę taip besielgiančius, juos sudrausminkite, o apie užfiksuotą pažeidimą informuokite Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą arba savivaldybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *