Rūšiavimo centras – vieta, kuri padeda užtikrinti tvarką

Atliekas, kurių negalima mesti į konteinerius, vežkite į rūšiavimo centrus. ARATC nuotr.

Savaitgalį – laisvadienis? Tik jau ne rūšiavimo centruose, kuriuos daugelis vis dar vadina didelių gabaritų  atliekų surinkimo aikštelėmis. Čia kiekvieną šeštadienį sulaukiama daugybės žmonių. Netrūksta jų ir kitomis savaitės dienomis.

Būna net taip, kad rūšiavimo centrų darbuotojams tenka reguliuoti srautus ir riboti į centro teritoriją įleidžiamų automobilių skaičių. Tai daroma dėl pačių atliekas atvežusių asmenų saugumo, todėl tokiais atvejais labai prašome rūšiavimo centrų lankytojų supratingumo ir kantrybės.

Primename, kad rūšiavimo centras – tai ta vieta, kur atliekos ne išmetamos, o pirmiausia išrūšiuojamos. Kaip jas rūšiuoti, į kurį konteinerį dėti, visada patars centro darbuotojas. Vis dažniau vieni kitus kontroliuoja ir atliekas į rūšiavimo centrus atvežę gyventojai: jie vienas kitam ir pataria, ir sudrausmina, ir informuoja centro darbuotojus apie pastebėtą netinkamą rūšiavimą.

Birželio pradžioje ARATC rūšiavimo centrų darbuotojai buvo susirinkę į mokymus, kuriuose aptarti naujausi atliekų tvarkymo reikalavimai, kasdienėje veikloje iškylantys klausimai, probleminis kai kurių klientų elgesys, dėl kurio kartais tenka kreiptis ir į policijos pareigūnus.

Kaip pastebėjo rūšiavimo centrų vadovai, daugiausia neaiškumų gyventojams kyla dėl statybinių ir tekstilės atliekų rūšiavimo. Nuo šiol į rūšiavimo centrus atvežtos tekstilės atliekos dedamos į tam skirtus maišus ir su šiais maišais metamos į konteinerius. Tai daroma tam, kad surinkta tekstilė nesušlaptų, neišsipurvintų.

Į konteinerius išmestos tekstilės atliekos nėra skirtos gyventojams pasiimti. Gyventojai gali imti tik daiktus, drabužius bei avalynę, paliktus daiktų mainų punktuose „Mainukas“. Laipioti po konteinerius ir ieškoti juose daiktų pasiėmimui yra draudžiama.

Kurie daiktai jau išmestini, o kurie dar gali būti naudojami ir paliekami „Mainuke“, turi nuspręsti patys gyventojai.

Atliekos rūšiavimo centruose iš gyventojų priimamos nemokamai (išskyrus šienainio plėvelę, automobilinį plastiką ir sunkiasvorių automobilių bei žemės ūkio technikos padangas) ir beveik visos – neribotais kiekiais.

Rūšiavimo centrų darbuotojai sulaukia nemažai prašymų, kad aikštelėse būtų teikiama ir mokama asbestinio šiferio surinkimo paslauga. Bet to daryti kol kas neplanuojama, saugant tiek rūšiavimo centrų darbuotojų, tiek lankytojų sveikatą.

„Esate viena svarbiausių grandžių mūsų įmonėje. Nuo jūsų darbo priklauso didžiulė dalis visos įmonės sėkmės ir jos reputacijos“, – susirinkusiems rūšiavimo centrų darbuotojams sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Alytaus regione veikia dvidešimt rūšiavimo centrų, kuriuose surenkama apie 20 proc. visų komunalinių atliekų. Vien per keturis šių metų mėnesius rūšiavimo centruose surinkta beveik 6 tūkst. tonų įvairių atliekų ir dar daugiau kaip 2, 5 tūkst. tonų žaliųjų atliekų.

Šiltuoju metų laiku rūšiavimo centruose kasdien apsilanko apie 400-600 žmonių. Jie atveža atliekas, kurių negalima mesti į konteinerius prie namų.

Atvežtas atliekas jų turėtojai patys privalo iškrauti ir išrūšiuoti, sudėdami į kiekvienai atliekų rūšiai skirtus konteinerius.

Rūšiavimo centrų kontaktai ir darbo laikas skelbiami https://www.aratc.lt/kontaktai-rusiavimo-centrai-2/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *