Organizatoriai pristatė šių metų Alytaus miesto šventę „Augc, žydėc ir mylėc“: bus labai dzūkiška

Alytaus miesto Dainų slėnyje, kur akį traukė iš įvairiausių gėlių žiedų sukomponuotas  šventės pavadinimas „Augc, žydėc ir mylėc“, pristatyta kasmetinė tradicinė miesto šventė. Ją 442-uosius  metus nuo miesto teisių suteikimo pažymintis Alytus švęs birželio 16–18 dienomis.

„Pati šventė bus labai dzūkiška: įvairios veiklos, akcijų, netgi koncertų pavadinimai yra dzūkiški, net ir gėlių pavadinimai. Šiemet švenčiame Dzūkijos (Dainavos) metus, tad ir šventės akcentai pasirinkti neatsitiktinai“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Pasak jos, šventės pavadinime užkoduotas ne tik miesto siekis augti ir žydėti, bet ir nuostata mylėti tą augantį ir žydintį Alytų.

Teatralizuoto miesto šventės pristatymo metu spaudos konferencijos dalyviams prieš išgirstant apie šventės programą teko pagal nuotraukas atspėti dzūkiškai užrašytus įvairiausių gėlių pavadinimus ir kone visiems tai buvo pakankamai didelis iššūkis. Tarp keturių komandų geriausiai sekėsi vicemerės J. Šukevičienės komandai, o šventės programa prie dzūkiškos šnektos nepratusiam gali pasirodyti ne taip lengvai ir perskaitoma.

Šventė prasidės penktadienį tradicine miesto eisena į Dainų slėnį – Sinavadų paradu ir Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ koncertu 18 valandą „Kad skripkai strūnos nenutrūkc…“.

Nuo 14 valandos Šilo gatvėje šurmuliuos dzūkiškas kermošius „Gardzi duonelė an aliero iškepta“, Nemuno pakrantėje veiks lauko instaliacijų parkas „Dzivonai, radastom atausci“,  Dainų slėnyje įsikurs Amatų kiemas „Nulūžo dalgiakocis nog dagių, raikės naujo“, Patagrapijų palocius „Mylėc – ca tau ne grūšias krėsc“, turizmo gatvė „Palei  ūžuolų…“.

Miesto gimtadienio šventės atidarymas prasidės 19 valandą įteikiant Garbės piliečio regalijas ir paskelbiant Kultūros premijos laureatus.

Pirmą miesto šventės dieną vainikuos vakaro koncertas „Pylnas uzbonas vienadzienių, burnokų ir žoplukų…“, Dainų slėnį, piliakalnį ir Baltosios rožės tiltą nušvies Didysis šviesos paveikslų spektaklis „Nakcižiedės monai cik žybc žybc“.

Šeštadienį nuo 11 valandos Dainų slėnyje vyks sporto klubų parodomoji programa „Ale, vuogela, jir nukaitai prieg saulį“. („Fitnes GYM“ ir „Rūta Dance Fitness“), tarptautinis folkloro festivalis „Ateik saulute su pyragais“, sportinių šokių klubo „Alemana“ koncertas „Delikotna pivonijų pučkelė“.

Nuo 19.30 val. prasidės vakaro koncertas „Visųnakc gojalio lapeliai drabėjo“, kuriame pasirodys D. Montvydas su grupe, KAnDis (A. Kaušpėdas, V. Diawara), Saulius Prūsaitis su grupe, Beisoul&Einius.

Ir, kaip jau įprasta, vidurnaktį nuskambės Alytaus himnas „Su gaivia bangele“.

Strateginis šventės rėmėjas – AB „Kauno grūdai“. Generaliniai šventės rėmėjai: MV GROUP – Alita nealkoholinis, UAB „RAGUVILĖ“, UAB „ARADAS“. Strateginis komunikacijos partneris – LRT.

Panašūs įrašai:

6 komentarai apie “Organizatoriai pristatė šių metų Alytaus miesto šventę „Augc, žydėc ir mylėc“: bus labai dzūkiška

  1. Kaip papult į šventę sunkiai vaikščiojančiam žmogui, leiskit nors taksi privežt arčiau šventės vietos, nes dar daug kelio reikia nueit. Negi šventė tik jauniems ir sveikiems?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *