„Alytaus šilumos tinklų“ siekis – tapti moderniausia šilumos tiekimo įmone Lietuvoje

Pasak UAB „Alytaus šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus Mindaugo Nevardausko (kairėje), keletą pastarųjų metų didžiausias dėmesys bendrovėje yra skiriamas šilumos tiekimo tinklų atnaujinimui bei modernizavimui.

Ką tik pasibaigęs šildymo sezonas bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ specialistams darbų nė kiek nesumažino. Jau nuo kitos savaitės jie pradės ruoštis ateinančiai žiemai – imsis įvairių patikrinimų, bandymų, kibs į remonto darbus.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Mindaugo Nevardausko, gegužės 2 dieną Alytuje bus pradėti vykdyti šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, kurie yra būtini siekiant išvengti gedimų šildymo sezono metu. Šių bandymų metu yra atjungiamas karštas vanduo.

Taip pat iki kito šaltojo sezono ketinama atnaujinti šilumos tiekimo trasų ruožus Žalgirio ir Santaikos gatvėse bei prie centralizuoto šilumos tiekimo tinklo prijungti du naujus vartotojus.

Detalų hidraulinių bandymų grafiką galima rasti ČIA.

„Suprantame, jog vartotojams tai kelia nepatogumų, tačiau šilumos tinklų hidrauliniai bandymai yra neišvengiami siekiant kokybiško ir nenutrūkstamo šilumos tiekimo mūsų vartotojų namams šaltuoju metų laiku“, – sako M. Nevardauskas ir neslepia ambicijų bei siekio, kad „Alytaus šilumos tinklai“ taptų moderniausia centralizuoto šilumos tiekimo įmone Lietuvoje. Keletą pastarųjų metų didžiausias dėmesys bendrovėje yra skiriamas šilumos tiekimo tinklų atnaujinimui bei modernizavimui.

Praeitas šildymo sezonas, pasak „Alytaus šilumos tinklų“ vadovo, buvo išties išskirtinis. Dėl Ukrainoje vykstančio karo stipriai padidėjo gamtinių dujų ir biokuro kainos, kas lėmė šildymo kainų kilimą visoje Lietuvoje.

„Buvo kalbama, jog trūks gamtinių dujų, jų nebus. Ne visi tiekėjai galėjo pažadėti, jog tikrai įvykdys sutartis ir šildymo sezono metu galės tiekti gamtines dujas, o galintys užtikrinti bent minimalų gamtinių dujų tiekimą kėlė savo sąlygas.

Mūsų pasiruošimas praėjusiam šildymo sezonui buvo įtemptas, tačiau džiaugiamės, jog turime aukštos kvalifikacijos specialistų komandą, kuri surėmusi pečius rado techninius sprendimus – juos įgyvendinę galėjome šiek tiek atsipalaiduoti ir šildymo sezono metu jaustis ramiau“, – pasakojo M. Nevardauskas.

Visą šildymo sezoną gaudami sąskaitas ramiai jautėsi ir alytiškiai. Kai kituose šalies miestuose šilumos kainos kilo keliomis dešimtimis procentų, Dzūkijos sostinėje jos didėjo vos keliais.

Anot „Alytaus šilumos tinklų“ vadovo, tai lėmė keletas priežasčių. Pirma, bendrovė didžiąją dalį šildymo sezonui reikalingo biokuro perka vasaros metu, kai jis yra pigesnis. Antra, prieš prasidedant šildymo sezonui, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą šilumos tiekimą net ir esant ekstremaliomis aplinkybėmis (nesant gamtinių dujų), buvo atliktos svarbios investicijas ir diversifikuota rezervinio kuro rūšis – užtikrintas šilumos tiekimas skystu kuru, tai yra dyzelinu.

„Tokiu būdu beveik visą šildymo sezoną nenaudojome išbrangusių gamtinių dujų, miestą šildėme biokuru bei dyzelinu, kas leido užtikrinti itin žemą šilumos ir karšto vandens kainą“, – pažymėjo M. Nevardauskas.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “„Alytaus šilumos tinklų“ siekis – tapti moderniausia šilumos tiekimo įmone Lietuvoje

  1. Butina atnaijinti vamzdynus Santaikos g.Ypac nuo ziedo su Pulko g. IKI ziedo prie max.,juolab ir asfalto danga jau “senokai” keista.Ar teisingai supratome?Nes IKI siol taip buvo organizuojami darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *